eReport.sk
Nemecká kancelárka Angela Merkelová (vľavo) a prezident SR Andrej Kiska počas slávnostného prijatia v Prezidentskom paláci v Bratislave 20. októbra 2014.
Angela Merkelová a Andrej Kiska v roku 2014. Foto: tasr

Kiska sa pochválil, že mal príhovor: Z Popradu som vyjadril vďaku Merkelovej!

“Dnes bolo pre mňa veľkou cťou predniesť príhovor pri príležitosti odovzdania Európskej ceny ľudských práv Sintov a Rómov pani kancelárke Merkelovej za jej angažovanosť v boji proti prejavom rasizmu a diskriminácie a proti vyčleňovaniu Rómov zo spoločnosti,” informoval v stredu na sociálnej sieti exprezident Andrej Kiska.

Bývalý šéf strany Za ľudí v tejto súvislosti vyzdvihol aktivity nemeckej kancelárky a ocenil jej schopnosť prijímať “racionálne rozhodnutia”. “Aby Rómovia a všetky marginalizované skupiny mali rovnaké príležitosti, pre tieto ambiciózne ciele sú potrební výnimoční lídri, ako je pani kancelárka Merkelová. Líder, ktorí dokáže prijímať racionálne rozhodnutia, ale zároveň je empatickým partnerom pre témy života a politiky,” uviedol Kiska.

Vyjadril tiež poľutovanie nad tým, že sa nemohol Merkelovej poďakovať osobne. “Žiaľ, Covid nám neumožnil byť spolu v Berlíne, a tak aspoň na diaľku z Popradu som jej vyjadril poďakovanie za všetko, čo urobila nielen pre Rómov a Sintov, ale aj pre všetky národy a ľudí, ktorí sú dnes utláčaní, pre Nemcov na východe aj na západe, pre Európsku demokraciu a pre lepší svet,” uzavrel Kiska.

Zdroj: fb/andrejkiska

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport