eReport.sk
foto: profimedia

Kellnerova firma prvýkrát v strate. Petr nám chýba, priznala vdova. Prehovorila o súkromí!

Ide to dole vodou. Po smrti biznismena prišiel prvý zaťažkávaci moment. Spoločnosti padajú zisky.

Boháč Petr Kellner prišiel tento rok o život pri nešťastnej havárii vrtuľníku na Aljaške. Kellnerova skupina PPF v pondelok zverejnila výročnú správu, po prvýkrát bez úvodného slova od zosnulého miliardára Petra Kellnera. Namiesto neho úvod spísal Ladislav Bartoníček, ktorý bol poverený riadením spoločnosti. Osobnú spomienku pripojila k správe i vdova Renáta Kellnerová.

Vdova spomína

„Petr celý svoj život venoval rozvoju PPF. Celý svoj život sa ponáhľal, skúmal, vzdelával sa. Bol ohromnou silou, ktorá dokázala inšpirovať. Hľadal rovnováhu medzi slobodou, rizikom a zodpovednosťou. Vo víre toho všetkého sa dokázal zastaviť a urobiť si čas na rodinu, na mňa, na naše deti. Petr nám veľmi chýba, ale PPF musí fungovať ďalej,“ napísala Kellnerová v úvode výročnej správy za rok 2020.


Pod úvodným slovom prvýkrát v tridsaťročnej histórii skupiny nie je podpísaný Petr Kellner, ale terajší výkonný riaditeľ PPF Bartoníček. „Petrov spôsob myslenia a prístup k biznisu sú hlboko v koreňoch PPF. Budeme preto napĺňať jeho odkaz a realizovať myšlienky a plány budúceho rozvoja,“ napísal.

Nešli pôžičky

Skupina se minulý rok kvôli pandémii prvý raz v histórii prepadla do celoročnej straty, ktorá sa vyšplhala na 291 miliónov eur. Na rozdiel od roku 2019, vtedy sa jej zisk presiahol miliardu eur. „Najväčší podiel na strate má Home Credit, ktorého výsledky dramaticky ovplyvnila pandémia. Naopak našim telekomunikačným firmám sa i v tejto ťažkej dobe darilo,“ uviedol Bartoníček. Kellnerova PPF na konci minulého roku dokončila nákup mediálnej skupiny CME, vďaka čomu v Česku ovládla televíznu skupinu Nova.
Kellnerov náhradník uviedol, že covid zmenil a ešte zmení svet: „Bohužiaľ sledujeme, že aj v rámci boja s pandémiou ďalej ubúda slobody a pribúda regulácie, že medzi ľuďmi i štátmi rastie napätie a neporozumenie,“ uviedol.

Foto: profimedia, ppf
KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kellnerova firma prvýkrát v strate. Petr nám chýba, priznala vdova. Prehovorila o súkromí!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php