eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

VIDEO Kedy TOTO skončí? Po Sulíkovi ponúkla svoje kreslo aj Remišová!

AKTUALIZOVANÉ – Koaličná strana Za ľudí žiada odchod premiéra Igora Matoviča a vicepremiéra Richarda Sulíka z vlády. Predčasné voľby považuje za najhoršiu možnosť. Chce, aby súčasná koalícia pokračovala. Verí, že sa štyri koaličné strany čo najrýchlejšie dohodnú. Strana koaličným partnerom nechce dávať žiadne ultimáta a verí, že sa vládna kríza vyrieši čo najskôr. Vyhlásila to v pondelok vicepremiérka a predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová.

Remišová ďalej povedala, že je pripravená odstúpiť zo svojej funkcie, ak to pomôže vyriešiť súčasnú vládnu krízu a konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom a vicepremiérom Richardom Sulíkom. Remišová to vyhlásila v pondelok s tým, že svojich postov sú ochotní sa vzdať aj ďalší predstavitelia Za ľudí.

Remišová tvrdí, že aj ona je pripravená odstúpiť

Remišová si myslí, že spor medzi Matovičom a Sulíkom by vyriešil odchod oboch aktérov. „Je čoraz zrejmejšie, že Sulík a Matovič nevedia riešiť konflikty normálnym spôsobom,“ povedala Remišová. Predčasné voľby strana Za ľudí považuje za najhoršiu možnosť, podľa nej návrat k moci Petra Pellegriniho (Hlas-SD) a Roberta Fica (Smer-SD) by bolo to najhoršie pre krajinu.

Vicepremiérka Remišová je pripravená odstúpiť zo svojej funkcie, ak to pomôže vyriešiť súčasnú vládnu krízu a konflikt medzi premiérom Matovičom a vicepremiérom Sulíkom. Vyhlásila to s tým, že svojich postov sú ochotní sa vzdať aj ďalší predstavitelia Za ľudí.

Sú pripravení na všetky alternatívy

„Kríza by sa mala vyriešiť čo najskôr,“ uviedla Remišová s tým, že riešenie situácie je v rukách premiéra. „Veríme, že Sulík aj Matovič zahodia svoje ego a urobia štátnické gesto,“ povedala Remišová. Juraj Šeliga doplnil, že premiér sa s predsedníctvom strany Za ľudí stretne v utorok (16. 3.). Remišová poznamenala, že strana je ochotná urobiť čokoľvek, čo by pomohlo vyriešiť konflikt. Zároveň uviedla, že v strane sú pripravení na všetky alternatívy, konkretizovať ich však nechcela. Za predčasné voľby hlasovať nebudú.

SaS v pondelok vyzvala premiéra na odchod z funkcie

Vládna kríza prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je dlhodobo. Prispievajú k nemu najmä konflikty medzi Matovičom a Sulíkom. Všetky strany sa zhodovali, že nechcú predčasné voľby. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády, žiadali odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) aj premiéra Matoviča. Krajčí už demisiu podal.

Minister Milan Krajniak zo Sme rodina hovoril počas víkendu o dvoch riešeniach krízy, dohode medzi Sulíkom a Matovičom alebo predčasných voľbách. OĽANO predčasné voľby odmietlo, rokovania podľa hnutia pokračujú, no rozpory sa zatiaľ odstrániť nepodarilo. SaS v pondelok vyzvala premiéra na odchod z funkcie. Pokiaľ to neurobí, strana je pripravená odísť z vlády.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kedy TOTO skončí? Po Sulíkovi ponúkla svoje kreslo aj Remišová!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti