eReport.sk
foto: profimedia

Keď si kráľovskí berú neurodzené. Čím všetkým si musia prejsť a čoho sa vzdávajú?


Malé dievčatká milujú rozprávkové príbehy o švárnych princoch a princeznách v nádherných šatách. Majú krásny život, šperkovnice plné drahokamov, jedia len najvyberanejšie pokrmy a okolo seba majú služobníctvo. To všetko si môžu dovoliť členovia kráľovskej rodiny. Ide ale naozaj o rozprávkový život?

Privydať či priženiť sa do kráľovskej rodiny už dávno nie je pre obyčajného človeka nemožné. Svadby medzi urodzenými už nie sú dopredu dohodnuté, aby podporovali obchod alebo zaistili vzájomnú podporu. Kráľovské svadby sú dnes z lásky. A odborníci na modrú krv sa poslednej dobe pýtajú, či je to takto dobré.

Len v britskej kráľovskej rodine začína byť ťažké nájsť pár, ktorý by spolu vydržal. Zatiaľ čo kráľovná Alžbeta II. (95) a princ Philip (†99), obaja urodzení, boli spolu šťastní až do smrti milovaného princa. Je dôvodom hádok mladších kráľovských dvojíc rozdielny pôvod a rodinné zvyklosti, ktoré ani láska neprekoná?

V stredu (19.5.) slávil tretie výročie svadby pár, ktorý odhalil verejnosti, ako je ťažké pre bežného smrteľníka zvyknúť si na kráľovské regule. Meghan (39) a Harry (36) si povedali svoje áno 19. mája 2018. Dodržiavanie protokolu a prísnych pravidiel nie je pre každého, rovnako ako neustály záujem médií.

Meghan Markle a princ Harry, foto: profimedia

Chcete svadbu? Požiadajte kráľovnú o súhlas

Ak chce člen britskej kráľovskej rodiny uzavrieť manželstvo s niekym „zvonka“, nie je to zakázané. Je ale potrebné mať povolenie kráľovnej, hlavne v prípade, že ste v blízkosti trónu. Je ťažké si ale predstaviť, že by nastala situácia, že by modrá krv veselo randila a keby chcela svadbu, že by kráľovná povedala nie a svadba by sa nekonala. Pravda je, že oproti tridsiatym rokom minulého storočia žijú dnes kráľovské rodiny ako hippies. Doba určite pokročila, a tak sa princ mohol pred tromi rokmi oženiť s rozvedenou katolíčkou. Kráľovná vtedy americkú herečku prijala do rodiny s otvorenou náručou.

Kráľovské rodiny a médiá

Médiá po celom svete majú kráľovské páry v obľube a kedykoľvek sa na obzore objaví čerstvá láska, potešia sa a začnú sa hrabať v minulosti nového partnera či partnerky. Niekedy je to s pikantériami slabšie, inokedy sa ich nájde dosť. Napríklad švédska princezná Sofia (36), manželka princa Carla Philipa Švédskeho (42), dostala zabrať kvôli svojej dávnejšej účasti v reality šou a modelingovej kariére. Jej reakcia? Ukázala, že je noblesná dáma a povedala, že sa to stalo pred 10 rokmi a skúsenosti vraj človeka tvarujú.

Princ Carl Philip a princezná Sofia. Foto: shutterstock

S kariérou sa rozlúčte

Vo chvíli, keď sa stanete členom kráľovskej rodiny, môžete takmer s istotou zabudnúť na svoju kariéru a ambície. Keď si monacké knieža Rainer III. (81) zobral v roku 1956 hollywoodsku hviezdu Grace Kelly (†52), ona sa pre lásku vzdala herectva. Aj Meghan Merkle prestala kvôli vzťahu s princom Harrym natáčať seriál Kravaťáci.

Grace Kelly a knieža Rainer III. Foto: tasr

V politike sú neutrálni

Vo chvíli, keď poviete áno členovi kráľovskej rodiny, musíte tiež zabudnúť na svoje politické názory, alebo na akúkoľvek aktivitu spojenú s politikou. Kráľovská rodina je historicky politicky neutrálna. Aj keď majú právo voliť, nemali by svoju voľbu prezentovať ani nijako ovplyvňovať verejnosť.

Hostina podľa kráľovského protokolu

Dospelí ľudia nie sú väčšinou zvyknutí, že by im niekto určoval, kedy majú začať jesť a kedy dojedli. Keď ale zasadnete za kráľovskú tabuľu, všetko sa mení. Prvé sústo si vkladáte do úst až potom, keď začne panovníčka. A vo chvíli, kedy doje ona, končíte aj vy. A pozor! Zabudnite na morské plody! Patria na zoznam veľmi dôrazne neodporúčaných pokrmov. Je u nich zvýšené riziko vyvolania alergickej reakcie.

Foto: Photo Agency / Shutterstock

Štýl je na prvom mieste

Čo sa týka obliekania a módy, aj tu platia – a špeciálne na oficiálnych akciách, jasné pravidlá. Dámy si napríklad nemôžu vyzliecť kabát, ani keď sa zvonku presunú do vnútra. Aj preto nosí vojvodkyňa Kate (39) často outfity s kabátom. A na každú cestu musia mať zbalené jedno celočierne oblečenie. Dôvod je jednoduchý – keby sa vracali kvôli úmrtiu, musia byť pripravení. Keď totiž zomrel otec kráľovnej Alžbety, museli jej čierne šaty priniesť do lietadla.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Keď si kráľovskí berú neurodzené. Čím všetkým si musia prejsť a čoho sa vzdávajú?