eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Keby bol premiérom, išiel by Matovič do Kyjeva? Už poznáme odpoveď

O vicepremiérovi Igorovi Matovičovi sa šepkalo, že neznáša úplne najlepšie, že sa pod tlakom musel vzdať svojho premiérskeho kresla. O svojom nástupcovi Eduardovi Hegerovi sa však vyjadruje v superlatívoch. Hoci niektoré veci by robil inak.

Minister financií sa v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo vyjadril napríklad k otázke, či by on vycestoval do Kyjeva na stretnutie premiérov s prezidentom Volodymyrom Zelenským. „Úplne úprimne, jasné, že ma to mrzí,“ reagoval Matovič na to, že Heger ostal doma a na Ukrajinu nešiel. „Ako sám seba poznám, ja by som išiel bez ohľadu na to, čo by mi povedali bezpečnostné zložky. Na druhej strane viem a ako poznám slovenských novinárov, ak by som išiel, tak by ma v momente kritizovali, že čo som si to dovolil ignorovať odborný názor bezpečnostných zložiek. Rovnako by kritizovali aj Eda,“ uvažuje vicepremiér.

Matovič však trvá na tom, že je dobré, že momentálne vládne súčasná koalícia. „Neviem si predstaviť, že v tomto čase by sme tu mali vládnu nejakých proputinovských poskokov. Nejaký blázon Blaha by bol predsedom zahraničného výboru alebo minister zahraničných vecí. Podľa mňa by rovno písal pozývací list Putinovi,“ myslí si Matovič. O Eduardovi Hegerovi si myslí, že je človek na správnom mieste. Má vraj totiž jednu vlastnosť, ktorou financmajster neoplýva.

Čítajte viac:

  1. Štefan Hamran počas vypočutia kandidáta na funkciu prezidenta Policajného zboru SR

„Určite má omnoho väčšiu trpezlivosť ako ja s veľakrát hlúpymi postojmi niektorých koaličných partnerov vo vnútri, ktoré zaznievajú. Ja by som stokrát vybuchol, keby mi niekto takú hlúposť povedal, Edo má v tomto božskú trpezlivosť. Disponuje vlastnosťou, ktorú som ja jednoducho nemal,“ uznal Matovič, ktorý sa ešte vyjadril, že nikdy nemal premiérske ambície.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Keby bol premiérom, išiel by Matovič do Kyjeva? Už poznáme odpoveď

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre