eReport.sk
Žiadna spolupráca nebude
Predseda Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský tvrdí, že KDH žiadnu dohodu o opozičnej spolupráci nepodpísalo. Foto: tasr

KDH: TÝMTO krokom vládne strany pripravia dôchodcov o stovky eur

Zrušenie rodičovského dôchodku je ,,čistý nezmysel“. Uviedla to Martina Holečková, expertka opozičného KDH na sociálnu politiku v reakcii na úvahy o zmene financovania tzv. 13. dôchodkov.

,,Vláda nemá peniaze na plný 13. dôchodok, tak ako to sľubovali strany Smer-SD a Hlas-SD v predvolebnej kampani. Trinásty dôchodok sa tak chystá vláda financovať tým spôsobom, že zruší rodičovský dôchodok. Týmto krokom vládne strany pripravia dôchodcov o stovky eur len preto, aby im potom megalomansky mohli dať na Vianoce 13. dôchodok,“ podčiarkla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Roman Mikulec
  2. Michal Šimečka

Slovenská katolícka charita alebo Liga proti rakovine

Ak prejdú zmeny, ktoré navrhujú strany Smer, Hlas a Slovenská národná strana (SNS), tak podľa nej štát prakticky zlikviduje mimovládne organizácie, občianske združenia a športové kluby, ktoré majú nezastupiteľné miesto v spoločnosti. ,,Tieto organizácie pritom často suplujú úlohu štátu a starajú sa o seniorov, chorých, ale aj o naše deti. Chce nám vari vládna koalícia povedať, že organizácie ako Slovenská katolícka charita alebo Liga proti rakovine nemajú zmysel,“ dodala Holečková.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KDH: TÝMTO krokom vládne strany pripravia dôchodcov o stovky eur

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre