eReport.sk
Martn Šmilňák, KDH. Foto: fb/smilnak.martin

KDH: Pre nezodpovednosť poslancov zaplatia rodičia za učebnice detí dvakrát viac

Poslanci svojimi nepremyslenými krokmi zapríčinili žalostný stav v školstve. Pre ich nezodpovednosť zaplatia rodičia za učebnice detí dvakrát viac. Poukázal na to člen predsedníctva mimoparlamentného KDH a expert na školstvo Martin Šmilňák. Reagoval tak na zníženie príspevku na učebnice na budúci školský rok.

„Nezodpovední poslanci si urobili z rozpočtu trhací kalendár a nepremyslenými krokmi zapríčinili žalostný stav v školstve. Nakoniec sme sa dostali do situácie, že to budú opäť raz musieť zaplatiť rodičia, ktorých účet za učebnice pre ich deti bude dvakrát vyšší ako v minulých rokoch,“ uviedol Šmilňák.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. O čo Matovičovi vlastne ide?
  2. Úspechy pani Remišovej
  3. Je zákon len zdrap papiera?
  4. Obete bezprecedentnej pomoci

Suma na učebnice sa znížila

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v máji zverejnilo výšku príspevku na edukačné publikácie zo štátneho rozpočtu na školský rok 2023/2024. Vydavatelia učebníc upozornili, že z minuloročných 11,4 milióna eur terajšie vedenie vyčlenilo sumu 5,5 milióna eur. Šéf rezortu Daniel Bútora koncom mája uviedol, že suma sa ešte môže zmeniť, no garantovať to zatiaľ nevie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KDH: Pre nezodpovednosť poslancov zaplatia rodičia za učebnice detí dvakrát viac

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php