eReport.sk
Branislav Gröhling a Richard Sulík, foto: tasr

KDH odkazuje vláde: Musíte urýchlene prijať opatrenia proti drahým potravinám a energiám

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) s tým, že Slovensko by mohlo po vzore okolitých krajín dočasne znížiť aj daň z pridanej hodnoty (DPH) na potraviny, gastro či cestovný ruch. Zdroje sú podľa hnutia po lepšom výbere daní v štátnom rozpočte.

KDH: Štát by mal pomôcť najzraniteľnejším

Štát by mal adresne pomôcť najzraniteľnejším obyvateľom sociálnymi dávkami, prijať zákon o energetickej chudobe, masívnejšie podporiť obnovu rodinných domov a v prípade zastavenia dodávok plynu či ropy z Ruska vyrokovať solidaritu EÚ pri náhradných zdrojoch.

Bude vás zaujímať:

  1. Na snímke v popredí prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  2. Andrej Kiska odchádza zo snemu Za ľudí po tom, ako ho 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach nahradila Veronika Remišová.
  3. Monika Kolejáková.

„Uprostred veľkých skúšok štát musí pomôcť domácnostiam, podnikom i verejnému sektoru preklenúť zložité obdobie. Rozhodujúce je konať rýchlo,“ uviedol predseda hnutia Milan Majerský. Jedným z riešení aktuálnej situácie by podľa neho mohlo byť aj dočasné zníženie DPH na potraviny, gastro a cestovný ruch.

Okolité krajiny prijali opatrenia už dávno

Podľa hnutia ide o podobné opatrenie, aké prijali okolité štáty, čím vystavili Slovensko do nevýhodného konkurenčného postavenia, a to najmä v prihraničných oblastiach.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KDH odkazuje vláde: Musíte urýchlene prijať opatrenia proti drahým potravinám a energiám

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti