eReport.sk
očkovanie, vakcinácia, deti, covid, školáci
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Kde na Slovensku je najviac plne zaočkovaných? Východ nie je na tom tak zle!

Aj keď, ako správne tušíte, najviac plne zaočkovaných je na západe Slovenska, konkrétne v Bratislavskom kraji, ani na východe krajiny to so začkovanosťou nie až také hrozivé, ako by sa možno očakávalo. Teda minimálne v porovnaní s inými regiónmi. V rebríčku zaočkovanosti totiž za „batislavákmi“ nasledujú hneď dve župy nachádzajúce sa práve na východe krajiny. A mimochodom, na chvoste tabuľky plnej zaočkovanosti je kraj na západe Slovenska.

Najviac plne zaočkovaných osôb proti ochoreniu COVID-19 je v Bratislavskom kraji. K štvrtku ide o 397.733 osôb. Naopak, najmenej ich evidujú v Trenčianskom kraji, kde ich je 259.471. Uviedla to hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.

O posledné miesto sa delia dve župy

Na druhom mieste v počte plne zaočkovaných je Prešovský kraj s 333.509 zaočkovanými. Po ňom nasledujú Košický kraj (319.068 plne zaočkovaných), Nitriansky kraj (305.764 plne zaočkovaných), Žilinský kraj (302.618 plne zaočkovaných), Trnavský kraj (278.271 plne zaočkovaných), Banskobystrický kraj(259.471 plne zaočkovaných) a Trenčiansky kraj (259.471 plne zaočkovaných).

Najmenej zaočkovaných seniorov má Trenčiansky kraj

Sivá doplnila, že najviac seniorov vo veku od 65 rokov je plne zaočkovaných v Bratislavskom kraji. Ide o 119.867 ľudí v tejto vekovej kategórii. Naopak, najmenej, a to 94.213 osôb v tejto vekovej kategórii, je v Trenčianskom kraji.

Bratislavský kraj vedie aj v počte najviac plne zaočkovaných detí vo veku do 14 rokov, ide o 6402 mladých. Najmenej ich má Banskobystrický kraj, kde evidujú v tejto vekovej kategórii 2048 mladých.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kde na Slovensku je najviac plne zaočkovaných? Východ nie je na tom tak zle!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti