tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Kauzy Očistec, Judáš ….: Desiatky obvinených sa priznali k trestným činom

Najväčšie kauzy, ktoré momentálne hýbu Slovenskom. V rámci nich zadržali mnoho zvučných mien, ktoré sú stíhané aj väzobne. V kauze Judáš najviac rezonovalo meno zosnulého Milana Lučanského. V kauze Očistec to je Tibor Gašpar, Róbert Krajmer, Peter Hraška a Ivan Bobocký, ktorých mal údajne poveriť podnikateľ Norbert Bödör, aby zabezpečili sledovanie Igora Matoviča a Daniela Lipšica.

Ďalšímí kauzami sú aj Božie mlyny a Babylon. V rámci akcie Božie mlyny NAKA zadržala bývalého šéfa Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makóa, ktorý s políciou už spolupracuje. V kauze Babylon je to zas exsiskár Ľubomír  Arpáš a František Polák.

Kauza Božie mlyny

Šesť z ôsmich obvinených osôb v rámci policajnej akcie Božie mlyny sa úplne priznalo ku skutkom, ktoré sa im kladú za vinu. Trom osobám bol zaistený majetok. Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Michal Šúrek to uviedol na piatkovom brífingu.

Dvaja z ôsmich obvinených sú stále vo väzbe. „Keďže jednotlivé osoby priznali svoju trestnú činnosť a niektoré z nich spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní, boli vylučované na samostatné konanie alebo sa stali súčasťou iných trestných vecí,“ zdôraznil.

Kauza Božie mlyny vzišla podľa neho z vyšetrovania zločineckej skupiny nazývanej takáčovci. „Dlhodobo boli badateľné úniky informácií, existovali podozrenia, ale práve v tejto trestnej veci zločineckej skupiny takáčovci sa rozhodli niektorí jej členovia spolupracovať,“ ozrejmil s tým, že traja z ôsmich obvinených pochádzajú priamo z tejto zločineckej skupiny.

Ľudovít Makó, foto: tasr

Výpovede svedkov boli podľa Šúreka podporené aj ďalšími, najmä listinnými dôkazmi. „Na počiatku vznesených obvinení neboli len jednotlivé osamotené výpovede. Treba dať do pozornosti, že tieto výpovede sa postupne začali spájať do ucelených celkov,“ zdôraznil.

Obvinenia v rámci tejto kauzy sa týkajú rôznorodej trestnej činnosti. „Najmä sa týkajú zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, trestného činu prijímania úplatku, zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločinu podplácania,“ podotkol dozorový prokurátor.

Jedným z obvinených v tejto kauze je aj bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó. Polícia ho zadržala 17. septembra 2020. Pre postoj k trestnému konaniu ho dozorový prokurátor 13. novembra 2020 prepustil z väzby.

Informácie o ďalších kauzách a priznaniach nájdete na ďalšej strane >>


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kauzy Očistec, Judáš ….: Desiatky obvinených sa priznali k trestným činom

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku