tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na snímke bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka prichádza na ústne pojednávanie pred disciplinárnu komisiu Generálnej prokuratúry (GP) SR v Bratislave v pondelok 19. októbra 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian

Kauza Gorila: V pondelok bude pokračovať súd s exgenerálnym prokurátorom Trnkom

Proces s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom T. v kauze Gorila bude pokračovať na Okresnom súde (OS) Bratislava I v pondelok (11.7.). TASR to potvrdili z Krajského súdu (KS) v Bratislave. Okresný súd Bratislava I odročil ešte v apríli hlavné pojednávanie na 11., 13. a 14. júla z dôvodu neúčasti obžalovaného na hlavnom pojednávaní.

Súd akceptoval písomne doručené ospravedlnenie o neúčasti z dôvodu zdravotného stavu a hospitalizácie obžalovaného. Najbližšie by mali byť vypočutí znalci, prehrávať sa majú tiež zvukové záznamy.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na Dobroslava T. zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Podľa záverov vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) bývalý šéf Generálnej prokuratúry SR nestíhal všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel.

Polícia uviedla, že Dobroslav T. mal prevziať od podnikateľa Mariana K. zvukovú nahrávku, obsahujúcu rozhovory osôb z podnikateľského prostredia, politikov a predstaviteľov štátnych orgánov. Z rozhovorov mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru. Nahrávkou mal Dobroslav T. a ďalšie dve osoby údajne vydierať finančníka Jaroslava Haščáka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kauza Gorila: V pondelok bude pokračovať súd s exgenerálnym prokurátorom Trnkom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku