eReport.sk
foto: shutterstock

Kauza falošných očkovacích preukazov v Maďarsku: Figurujú v nej aj dvaja Slováci!

Polícia v severomaďarskom Győri zadržala v uplynulých dňoch dvoch Maďarov, ktorých podozrievajú z výroby falošných preukazov o očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Informoval o tom v piatok spravodajský server 24.hu.

Podľa tohto portálu sa vyšetrovanie kauzy začalo ešte v auguste, keď pri obci Vámosszabadi – pri kontrole vozidla so slovenským evidenčným číslom – ukázal vodič falošný maďarský očkovací preukaz. Policajti vtedy pri detailnej kontrole vozidla našli u posádky auta ďalších deväť falošných očkovacích preukazov.

Obaja Slováci sa v auguste k činu priznali

Následne zadržali dvojicu občanov SR, pričom jedného z nich vypočuli ako podozrivého z falšovania úradnej listiny. Toho druhého, vodiča, vypočuli pre podozrenie z podnecovania k falšovaniu úradnej listiny. Obaja Slováci sa v auguste k činu priznali.

Polícia kauzu ďalej vyšetrovala, pričom vypátrala a vypočula svedkov v záujme odhalenia výrobcov falošných dokumentov.

Našli 60 kusov falošných dokumentov aj tlačiareň

V týchto dňoch zadržali v Győr-Ménfőcsanaku 47-ročného a 41-ročného muža podozrivých z uvedeného trestného činu. Pri domovej prehliadke našli 60 kusov falošných dokumentov aj tlačiareň. Okrem toho kriminalisti odhalili aj omamné látky, pričom jeden zo zadržaných bol pod vplyvom drog aj počas domovej prehliadky. Dvojicu podozrivých Maďarov vzali do vyšetrovacej väzby.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kauza falošných očkovacích preukazov v Maďarsku: Figurujú v nej aj dvaja Slováci!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport