eReport.sk

Karel Gott zarába po smrti milióny: Takáto sumička pristála na účte vdovy Ivany


Presne 1. októbra uplynul rok od smrti legendárneho speváka Karla Gotta (†80). Ten podľahol zákernej chorobe a jeho smrť zasiahla celé Česko – Slovensko. O pár dní sa navyše do kín dostane aj nový dokument, ktorý mapuje posledné mesiace pred odchodom na večný odpočinok. Aj napriek tomu, že niekoľkonásobný Zlatý slávik už nie je medzi nami, jeho meno je stále silným ťahúňom.

Fanúšikovia na speváka nezabudli a jeho hrob obsypali kvetinami./ Foto: fcb

Dôkazom je aj to, že za posledných 365 dní pribudol na konto pozostalým poriadny balík peňazí. Predaj cédečiek, kníh, spomienkových predmetov a najmä hranosť jeho legendárnych hitov v rádiách spôsobili, že si vdova Ivana Gottová prilepšila bez akejkoľvek práce o viac ako 10 miliónov českých korún (približne 400- tisíc eur). Ide samozrejme o sumičku pred zdanením, napriek tomu je to slušný zárobok, ktorým sa nemôžu pochváliť ani niektoré žijúce legendy populárnej hudby. A to sa ešte do kín nedostal dokument, na ktorý čakajú všetci spevákovi fanúšikovia. Ten sa totiž oneskoril pre chorobu pani Gottovej. Tej diagnostikovali ochorenie Covid – 19 a preto sa premiéra posunula na 15. októbra, kedy sa dostane film do kín. Po jeho premietaní sa tak suma, ktorá pristane na konte vdovy a Gottových detí, navýši o ďalší nejaký ten milión českých korún. Je navyše pravdepodobné, že to môže byť ešte viac, ako za posledný rok.

Ten bol úspešný najmä v predaji albumov, ktorých predal za svojho života spevák stovky tisíc. „Je to z predaja albumov a za hranie piesní v rozhlase alebo televíznych reláciách. V niektorých prípadoch šlo tiež o tantiémy za reprízované relácie, za ktoré mal pán Gott garantovanú odmenu v zmluve,” povedal pre český denník Blesk nemenovaný zdroj z nezávislej spoločnosti výkonných umelcov – Intergramu. Keďže bol samotný maestro zároveň autorom niektorých piesní, od Ochranného zväzu autorského prišli ďalšie peniaze. Do leta tohto roka pritom ešte nebolo doriešené dedičské konanie a tak išli všetky tantiémy a zárobky na transparentný účet. To je už uzavreté a najväčší podiel dostali Ivana Gottová a tiež jeho dcéry Charlottka a Nellinka. Pokiaľ nedovŕšia plnoletosť, zastupuje ich vo všetkom mama Ivana.

K peniazom po otcovej smrti sa nedostala jeho najstaršia dcéra Dominika, ktorá ešte počas života speváka prijala približne 270 tisíc eur a z dedičského konania bola vyškrtnutá. Rovnako tak sa mal Gott vysporiadať aj s druhou dcérou Luciou, no detaily nie sú známe. Dominika sa pritom závet po otcovi snažila napadnúť, no zdá sa, že neúspešne.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Karel Gott zarába po smrti milióny: Takáto sumička pristála na účte vdovy Ivany

KOMENTOVALI STE: