tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Karanténa po príchode na Slovensko sa skrátila, prekonavších sa už netýka

Domáca karanténa po príchode na Slovensko sa od piatka skrátila z desať na päť dní. Netýka sa kompletne zaočkovaných a ľudí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami. Musia sa ale registrovať do systému eHranica raz za šesť mesiacov. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Karanténa pre nezaočkované osoby sa po príchode na Slovensko skrátila z desať na päť dní pri bezpríznakovom priebehu choroby alebo po negatívnom PCR teste. Možno ho vykonať hneď po príchode na Slovensko. Registrácia v eHranici zostáva pre neočkované osoby povinná po každom príchode na Slovensko.

ÚVZ priblížil, ako sa počíta päťdňová karanténa. Pokiaľ by bol dátum príchodu na Slovensko 4. február, pri pripočítaní piatich dní bol posledným dňom karantény 9. február. Karanténa by sa tak dotyčného netýkala až od nasledujúceho dňa, teda 10. februára.

Kto má výnimku?

Výnimku z karantény majú držitelia diplomatických a služobných pasov. Platí to len v prípade pracovných úloh v zahraničí. Výnimka sa týka aj tých, ktorým diplomatické a služobné pasy vydali v zahraničí.

Vyhláškou k režimu na hraniciach sa od piatka zrušil zoznam rizikových krajín v súvislosti s variantom omikron a osobitné podmienky pre osoby, ktoré z rizikových krajín prišli. Veľká Británia sa zaradila medzi krajiny, z ktorých po prílete na Slovensko nie je potrebný PCR test.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Karanténa po príchode na Slovensko sa skrátila, prekonavších sa už netýka

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku