Zdeno Chára vs. Sidney Crosby, foto:tasr

Kaprizov vyrovnal rekord Gáboríka, Crosby má 1400 bodov v kariére

Sidney Crosby rozhodol v predĺžení domáci súboj Pittsburghu proti Nashvillu, keď skóroval na 3:2 v 63. minúte. V stretnutí si pripísal dva góly a asistenciu a vo svojom zápase v NHL s poradovým číslom 1100 sa dostal na métu 1400 kanadských bodov v kariére. Zároveň sa postaral o 77. víťazný gól, v tomto ukazovateli zaostáva v klubovej histórii za Jevgenijom Malkinom a Jaromírom Jágrom o jeden zásah. „Bojujeme o pozíciu pred play off, získali sme dôležité body. Takéto emotívne zápasy sú vždy zábava,“ tešil sa Crosby.

Pittsburgh smeruje spolu s Nashvillom do play off

Pittsburgh má siedmu najlepšiu bilanciu na východe, do play off smeruje aj Nashville, ktorý je na západe na šiestom mieste. „Keď Sid pozdvihne svoju hru na vyššiu úroveň, vie nás to poriadne nakopnúť. Dnes bol jeden z tých dní. Išiel príkladom pre tím a neustále bol pre súpera hrozbou,“ vyzdvihol zverenca tréner Penguins Mike Sullivan.

Kaprizov vyrovnal rekord Mariána Gáboríka

V ďalšom súboji tímov snažiacich sa o miestenku do play off otočila Minnesota doma duel s Los Angeles z 0:3 na 6:3. Obrat odštartoval v 17. minúte Kirill Kaprizov, ktorý vyrovnal klubový strelecký rekord v sezóne. Na konte má 42 presných zásahov, v minulosti v drese Wild túto métu dosiahli Slovák Marián Gáborík a Eric Staal.

„Divosi“ sa dočkali po dvoch prehrách a vyrovnali sa St. Louis na druhom mieste Centrálnej divízie, majú navyše zápas k dobru. Kings majú na západe ôsmu najlepšiu bilanciu s náskokom dvoch bodov pred Vegas a na konte o duel viac. „Súper bojuje o play off tiež a má dobrý tím. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas, nesmieme nechať hlavy dolu. Bude to ťažké, ale musíme nájsť ten správny spôsob,“ skonštatoval center Kings Phillip Danault.