eReport.sk
V luxusnom parížskom hoteli "zmizol" prsteň za asi 800-tisíc eur. Ilustračné foto tasr/ap

Kanada: Útočník v stredovekom odeve zrejme nie je terorista

Sobotňajší útok v kanadskom meste Québec, pri ktorom útočník vyzbrojený japonským mečom zabil počas halloweenskej noci dvoch ľudí a ďalších piatich zranil, zrejme nesúvisel s terorizmom. Informovala o tom v nedeľu kanadská polícia, ktorú citovala agentúra AP.

Podľa zistení vyšetrovateľov zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že za útokom zo soboty večera bol bližšie nešpecifikovaný osobný motív. Dvadsaťštyriročný páchateľ, ktorý je vo väzbe, podľa všetkého nebol napojený na žiadnu teroristickú skupinu.

Žiada sa otvoriť debatu o osobách s duševnými poruchami

Útočníka oblečeného v stredovekom odeve zadržala polícia v nedeľu po polnoci po naháňačke v ulicami historickej časti Québec. K útoku došlo v blízkosti sídla regionálneho parlamentu a luxusného hotela Chateau Frontenac, ktorý je jednou z dominánt Québecu. Podľa polície si páchateľ pochádzajúci z oblasti Montrealu zrejme vyberal svoje obete náhodne a chcel usmrtiť čo najviac ľudí.

Starosta mesta Québec Regis Labeaume v súvislosti s útokom povedal, že je potrebné otvoriť debatu o osobách trpiacich duševnými poruchami. Päť osôb bolo prevezených do nemocnice s vážnymi zraneniami, avšak ani jedna z nich nie je v ohrození života. Polícia neuviedla bližšie informácie o obetiach ani zranených.

Zdroj: tasr, foto: tasr/asp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kanada: Útočník v stredovekom odeve zrejme nie je terorista

Najnovšie