eReport.sk
Foto: tasr

Kanada umožní trvalý pobyt cudzincom, ktorí pomohli v boji proti pandémii

Kanada udelí povolenie na trvalý pobyt viac ako 90 000 zahraničných študentom a pracovníkom, ktorí pomáhali pri ošetrovaní pacientov počas pandémie nového typu koronavírusu. Informovala o tom agentúra AFP.

Z programu, ktorý sa spustí 6. mája, budú môcť okrem iných profitovať zamestnanci s minimálne ročnou praxou v zdravotníctve, oznámil v stredu kanadský minister pre migráciu Marco Mendicino.

„Súčasná pandémia vrhla jasné svetlo na obrovský prínos ľudí, ktorí k nám prichádzajú,” uviedol minister na tlačovej konferencii. Nový program má pomôcť cudzincom, ktorí majú zatiaľ len dočasné povolenie na pobyt a chceli by sa v Kanade usadiť.

O povolenie na trvalý pobyt budú môcť na jeho základe zažiadať aj pracovníci z ďalších sektorov, kľúčových pre zaistenie základného fungovania krajiny, vrátane vodičov kamiónov, poľnohospodárskych robotníkov či predavačov v obchodoch s potravinami. Využiť ho budú môcť aj absolventi, ktorí v priebehu posledných štyroch rokov ukončili vysokoškolské štúdium.

Ohlásené opatrenie by malo dopomôcť k naplneniu cieľa kanadskej vlády, aby mohla krajina v priebehu tohto roka prijať viac ako 400 000 prisťahovalcov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport