Nemecko - Kanada, foto:tasr

Kanada prevalcovala oslabené Nemecko, USA dali Rakúsku 11 gólov

Kanadskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov vstúpili suverénne do juniorských majstrovstiev sveta v Edmontone. Vo svojom úvodnom zápase „slovenskej“ A-skupiny prevalcovali koronavírusom oslabené Nemecko 16:2.

Domáci výber obhajcu titulu viedol už po dvoch tretinách 11:1, v tretej tretine hráči „javorových listov“ pridali ďalších 5 gólov. Hetrik a tri asistencie zaznamenal Dylan Cozens, po dva góly strelili aj Dawson Mercer, Philip Tomasino, Alex Newhook a Peyton Krebs. Za Nemcov, ktorí mali k dispozícii okrem brankárov len 14 hráčov – 9 útočníkov a 5 obrancov – sa do streleckej listiny zapísali John Peterka a Florian Elias.

Nemci v prvom zápase prehrali s Fínskom 3:5, na konte majú dve prehry a v utorok 29. decembra sa stretnú so Slovákmi. V zápase B-skupiny zareagovali hráči USA na úvodnú prehru s Ruskom 3:5 vysokým víťazstvom 11:0 nad Rakúskom. Hetrikom sa blysol Matthew Boldy, dva góly dosiahol Trevor Zegras.

Nemecko – Kanada 2:16 (1:4, 0:7, 1:5)
USA – Rakúsko 11:0 (1:0, 6:0, 4:0)