eReport.sk
Kanadský tím, foto:tasr

Kanada na MS20 bez pätice nakazených koronavírusom

Obrancovia Matthew Robertson, Mason Millman a Daemon Hunt a útočníci Ridly Greig a Xavier Simoneau nepomôžu kanadskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov na MS tejto vekovej kategórie na domácom ľade v Edmontone (25. decembra – 5. januára). Všetci mali pozitívny test na koronavírus, informoval o tom portál sportsnet.ca.

Viceprezident kanadského národného tímu Scott Salmond netajil sklamanie: „Toto nie je hokejové rozhodnutie, toto je rozhodnutie založené na zdravotných protokoloch pre návrat do hry. Cítim sa aj za chlapcov mizerne.” Podľa reglementu IIHF každý hráč, tréner alebo podporný personál, ktorý mal po 29. novembri pozitívne testy na vírus, nie je oprávnený vstúpiť do “bubliny” v Edmontone. Všetky tímy musia tento týždeň trénovať v izolácii, testovať sa musia trikrát počas siedmich dní. Po príchode do Edmontonu čaká všetky tímy päťdňová karanténa s denným testovaním. Kanada sa MS predstaví v základnej A-skupine spolu so Slovenskom, Fínskom, Švajčiarskom a Nemeckom. V B-skupine si zmerajú sily juniori z Ruska, Švédska, USA, Česka a nováčik z Rakúska.

Problémy s koronavírusom trápia aj Švédov a Nemcov. Nemecko, bude bez útočníkov Lukasa Reichela, Morizta Seidera a Nina Kindera, Švédi sa musia zaobísť bez Williama Eklunda, Karla Henrikssona, Williama Wallindera a Albina Grewea. Pozitívne testy mali aj švédsky tréner Tomas Monten, jeho asistent Anders Lundberg a videoanalytik.

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport