eReport.sk
Juraj Draxler
zdroj fb/Juraj Draxler

Draxlera pobavil Denník N. Opäť spustili kampaň za kritické myslenie!


A Juraj Draxler si nemyslí, že v Denníku N vedia kriticky myslieť. Poukázal na niekoľko zásad kritického myslenia, ktoré však redaktori Denníka N nespĺňajú. Napríklad, kritickým myslením nie je to, ak je niekto ochotný diskutovať iba s ľuďmi, ktorí majú rovnaký názor ako on a iba takéto fakty pripúšťa ako vhodné do diskusie.

Kampaň za kritické myslenie

Draxler začína svoj príspevok na sociálnej sieti posmešne. „Pomôcka pre mládež: ako spoznať kritické myslenie. Presnejšie, čo ním je a čo nie. Denník N už zase spustil nejakú „kampaň“ za kritické myslenie. Tentoraz sériou rozhovorov s nejakými vraj odborníkmi, ktorí odborne horekujú nad stavom slovenskej spoločnosti. Keďže v Denníku pracuje veľmi aktívna mládež, ak nie vekom, tak rozhodne duchom, takým zväzáckym, tak by som si dovolil prispieť aj ja veľmi veľmi stručným manuálom kritického myslenia,“ ponúka bývalý minister školstva.

Ako prvé uvádza toto: „Ak zúrivo poukazujete na faktografické nepresnosti, na logické nezmysly, na manipulatívne techniky, ale vždy smerom k jednej strane diskusie či ideologického spektra, tak to, čo robíte, nie je boj za objektivitu či kritické myslenia, ale propaganda.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Screenshot, K. Roth Neveďalová a Ľ. Blaha v eReporte
  2. Kto ponesie zodpovednosť? Podľa bývalého ministra „Washington ovládajú kliky, ktoré chcú a potrebujú konflikty po celom svete.
  3. Juraj Draxler.
  4. Zakladateľ Wikileaks Julian Assange odchádza vo väzenskom aute po pojednávaní na Westminsterskom magistrátnom súde v Londýne v pondelok 13. januára 2020.

Nie ste bojovníci za kritické myslenie

Ďalej: „Ak nie ste ochotní do diskusie pripustiť fakty, ktoré nevyhovujú obrazu, ktorý chcete vy, tak nie ste bojovníci za kritické myslenie. Skôr naopak. Ak si diskusiu na komplexné spoločenské témy tvoríte z osôb, ktoré myslia rovnako ako vy, vyberajú si do diskusie rovnaké fakty ako vy, a smerujú k rovnakým záverom, ako vy, tak to nie je bohvieako spoločensky obohacujúca diskusia. Má to oveľa bližšie k politickému školeniu a, áno, opäť: k propagande.“

Na záver: „Odporučil by som vylepiť to v redakcii na chladničku, ale je mi jasné, že to nemá šancu. Tak to prípadne môže aspoň pán minister školstva rozposlať ako pomôcku na školy, použiteľnú predtým, ako nejaká riaditeľka opäť pozve niekoho z redakcie, aby žiakov učil ako „kriticky myslieť“,“ uzavrel Juraj Draxler.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Draxlera pobavil Denník N. Opäť spustili kampaň za kritické myslenie!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne