eReport.sk
Kamila Magálová, foto: profimedia

EXKLUZÍVNE! Kamila Magálová v televízii končí: Vieme, kto ju nahradí!

Dlhé roky pomáhala gazdinkám vo verejnoprávnej televízii a vo svojej šou Tajomstvo mojej kuchyne sa s nimi delila o recepty. Kulinárska relácia nekončí, Kamilu Magálovú (70) však nahradia dvaja muži.

Kamila Magálová zabávala a vzdelávala divákov v kulinárskej relácii jedenásť rokov. Vydala už päť kníh. „Nemôžem si pomôcť, ja jednoducho rada varím. A ešte radšej pečiem. Napríklad pred Vianocami som aj napriek tomu, že ma prikvačila silná chrípka, napiekla všetko, ako bolo treba. Čajové pečivo, bajgle, orechovník, makovník, koláče z kysnutého i maslového cesta,“ hlásala pred rokmi herečka. Špajzu má plnú zaváranín, keďže poriadna gazdinka by mala ovládať aj toto umenie. Nechýba jej ani plno korenín, na ktoré nedá dopustiť.

Skončila!

K vareniu ju priviedla stará mama. Nikdy ju k tomu nenútila, len usmerňovala. Kulinárstvo si ju našlo úplne prirodzene. Varenie patrí medzi herečkine najobľúbenejšie činnosti, preto bolo prirodzené, že reláciu Tajomstvo mojej kuchyne viedla roky. Teraz sa rozhodla pre zmenu a spoluprácu s RTVS ukončila. O odchode Kamily Magálovej sa šuškalo už dlhšie, teraz ho potvrdila aj televízia: „Potvrdzujeme, že Kamila Magálová sa rozhodla po jedenástich rokoch prenechať moderátorské žezlo v relácii Tajomstvo mojej kuchyne iným kolegom. V nových epizódach, ktoré sa na obrazovkách Jednotky objavia od nedele 7. februára, ju nahradí mužská moderátorská dvojica. Kamila Magálová  z Tajomstva mojej kuchyne neodchádza úplne. Súčasťou relácie s novými kuchármi budú aj archívne spomienky na najlepšie recepty z dielne Kamily a Pavla Pospíšila a relácia si zachová svoje stále rubriky. Aj v tomto roku pokračuje s reportážami na pomoc gastroprevádzkam, ktoré to v tomto ťažkom pandemickom období nevzdali. Prinesie divákom ich príbehy a priblíži nesmiernu snahu všetkých prežiť, udržať svoju prevádzku aj za cenu strát. Neoddeliteľnou súčasťou relácie zostávajú aj milí, príjemní a kuchársky zdatní hostia z radov známych osobností i z radov divákov,” znie stanovisko RTVS.

Lúči sa

„Po úžasných 11 rokoch so svojím skvelým „parťákom“, Pavlom Pospíšilom, som sa rozhodla s ťažkým srdcom ukončiť svoje pôsobenie v tejto úspešnej relácii. Predovšetkým kvôli tomu, že Pavel pre svoj zdravotný stav už rok nemohol točiť a následne, keď prišla pandémia, nemohol lietať, keďže žije v Nemecku. Boli sme ako dvojičky, ktoré si rozumeli ľudsky, kamarátsky a hlavne nás spájal spoločný humor. A toto všetko mi začalo chýbať, hlavne jeho osobnosť,“ vysvetlila svoje rozhodnutie Kamila Magálová.

Títo ju nahradia

Mená nových tvárí televízia prezradiť nechcela. Podľa informácií eReportu ju má nahradiť kuchár Gabo Kocák. V európskej gastronómii pôsobí už 16 rokov. Na uznávaného šéfkuchára sa vypracoval z pomocníka v bavorskej reštaurácii. Počas svojej bohatej kariéry pôsobil aj v zahraničných reštauráciách ocenených Michelinskou hviezdou, čo ho radí skutočne k svetovej špičke. Kuchárske umenie už pred kamerami ukázal v relácii na „jojke“: „Ponuka ma samozrejme potešila, keďže sa mi relácia veľmi páči. Navyše budem tvoriť dvojicu s Robom s ktorým sme už spoločne varili. Myslím, že si výborne rozumieme keďže sa nejaký ten čas už poznáme a hlavne sa budeme dopĺňať. Nebolo vôbec nad čím rozmýšľať,“ priblížil šéfkuchár.“ Dopĺňať ho má spevák Robo Papp. Exkluzívne pre eReport.sk prezradil svoje pocity z natáčania: „Popravde, doma sa na túto chvíľu pripravujem nevedomky už roky, lebo varenie je moje veľké hobby. Roky som písal úspešný blog. Každý môže variť s mojimi receptami a recenziami reštaurácií a mnohokrát som varil so šéfkuchármi v reštauráciách, takže byť moderátorom relácie o varení s mojím dobrým priateľom Gabom Kocákom je pre mňa splnený sen.“

Verí im

Magálová je s nastávajúcou dvojicou spokojná: „Sú to šikovní chlapci, dokonca jeden skvelý profesionálny kuchár, tak sa neobávam, že by sa im nepodarilo v úspešnej relácii pokračovať,“ myslí si dlhoročná tvár relácie. A dodáva: „Bude mi za divákmi smutno, ale život ide ďalej a je lepšie odísť skôr, ako neskôr. Ale sľubujem, že sa niekedy prídem na chlapcov pozrieť a možno niečo aj navarím, alebo napečiem, ak ma pustia k svojim vareškám.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE! Kamila Magálová v televízii končí: Vieme, kto ju nahradí!

8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti