eReport.sk
Michal Šipoš (OĽaNO). Foto: tasr

Kamenický: Matovičov poddaný Šipoš klame a demagogicky zavádza!

Vnútrokoaličné spory o novej podobe daňového bonusu a o novej dani na ruskú ropu pokračujú. Spor medzi ministrom financií Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom však rozhodne nenecháva chladnú opozíciu. Tá aj naďalej upozorňuje na početné kauzy tejto vlády a problém s daňovým bonusom vidí hlavne v tom, že predstavuje pomoc len tretine domácností.

Matovičova dvorná pravá ruka Michal Šipoš si však myslí, že vláda všetko zvláda. Podpredsedu Smeru-SD Ladislav Kamenický si myslí, že Šipoš klame. Napríklad aj v tom, že Matovič s ľuďmi komunikuje o ekonomických opatreniach. Pravdou však je, že na nekomunikáciu zo strany ministra sa sťažujú viaceré záujmové združenia, napríklad šéf klubu 500 Vladimír Soták.

„Šipoš bez mihnutia oka klamal, že minister financií Matovič chodí pravidelne diskutovať do tzv. finančného výboru NR SR. Som podpredsedom tohoto výboru a ja som tam Matoviča ešte nevidel. Ešte horšie však je, že Matovič ako minister financií neprišiel osobne ani na prerokovanie rozpočtu, ani na prerokovanie otvorenia štátneho rozpočtu, čo je psou povinnosťou každého ministra financií!,“ podotkol Kamenický na sociálnej sieti.

Pripomína kauzy Matovičovej a Hegerovej vlády

Kamenický Šipošovi pripomína viaceré kauzy, ktoré boli počas posledných dvoch rokov medializované: „Už asi zabudol na kšefty (advokát Miškovič, náklady na Ukrajincov na hraniciach, 4500 eur dotácia za každé prasa ich štátneho tajomníka…) , ktoré ako zázrakom dostávajú buď kamaráti Matoviča a Hegera, alebo iných ministrov tejto vlády. Spomeňme si aj na to, ako zmizlo z úradu práce 24 miliónov eur, ktoré mali ísť na pandemickú pomoc a nikdy sa do rozpočtu nevrátili!“

Foto: Fb/ladislavkamenicky

Komu všetkému vláda nepomohla?

Vláda ide momentálne pomôcť rodinami s deťmi. Opozícia však upozorňuje, že to nie je jediná kategória ľudí na Slovensku. „Pomoc dôchodcom, u ktorých skoro 30% dnes žije pod hranicou chudoby je veľká nula! Pomoc bezdetným rodinám je veľká nula! Pomoc rodinám s odrastenými deťmi je veľká nula! Samosprávam ide Matovič zobrať vyšše 600 mil. eur, čo bude mať za následok zvyšovanie miestnych daní a poplatkov, ktoré nakoniec opäť zaplatia ľudia. Čiže nie pomoc ľuďom, ale presne opačne, zvyšovanie výdavkov, ktoré by bežní ľudia inak neplatili! Kašlú na platy zdravotníkov! Kašlú na platy učiteľov! Namiesto dávno prisľúbených notebookov pre učiteľov budú rozdávať tablety pre dôchodcov. Čo má byť skutočným cieľom tohoto kroku sa ešte len uvidí. Matovič svojou daňou z ruskej ropy neznížil cenu pohonných hmôt, ale práve naopak, ceny benzínu okamžite stúpli,“ konštatuje Kamenický. Ľuďom zároveň ďakuje, ak Matovičovi a Šipošovi v týchto témach neveria. „Ďakujem vám všetkým, ktorí im neveríte. Matovič aj Šipoš boli prichytení už pri toľkých klamstvách, že im už s istotou nemôže veriť vôbec nikto príčetný!,“ uzavrel bývalý minister financií.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický: Matovičov poddaný Šipoš klame a demagogicky zavádza!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti