Minister obrany absolvoval pracovnú cestu do Saudskoarabského kráľovstva, hovorí o mieri a spolupráci. Témou stretnutí so silným globálnym partnerom z juhozápadnej Ázie bolo prehĺbenie vzájomnej spolupráce v oblastiach, ktoré obe krajiny spájajú. Informoval o tom prostredníctvom Facebooku Ministerstva obrany SR.
Pracovná cesta do Saudskoarabského kráľovstva
Podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák absolvoval pracovnú cestu do Saudskoarabského kráľovstva. Jeho tlačový odbor informuje, že v Rijáde sa stretol s ministrom obrany, princom Khalid bin Salman bin Abdulaziz Al Saudom. Robert Kaliňák navštívil aj Generálny úrad pre vojenský priemysel (GAMI), kde rokoval s guvernérom Ahmad Al-Ohalim.
V príspevku, ktorý vyšiel na sociálnej sieti ministerstvo obrany informuje, že témou stretnutí so silným globálnym partnerom z juhozápadnej Ázie bolo prehĺbenie vzájomnej spolupráce v oblastiach, ktoré obe krajiny spájajú. „Nielenže stoja na strane mieru vo viacerých konfliktoch, ale tiež majú záujem o strategické partnerstvá v obrannom priemysle,“ znie v stanovisku.
Mohlo by vás zaujímať:
“Takéto stretnutia ukazujú silnú pozíciu Slovenska a nášho obranného priemyslu vo svete. Za rok a pol sme nadviazali viaceré významné spolupráce a tie budeme naďalej rozvíjať,” povedal podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák.
Zdroj: Facebook/ MO SR
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Kaliňák rozvíja vzťahy na Blízkom východe. Tvrdí, že stoja na strane mieru vo viacerých konfliktoch