eReport.sk
Michail Timofejevič Kalašnikov, ktorý pôvodnú pušku navrhol. Foto: wikipedia

Kalašnikov zmodernizoval legendárnu útočnú pušku. „Inšpiroval“ sa Ukrajinou

Ruský zbrojársky komplex Kalašnikov predstavil modernizovanú útočnú pušku AK-12. Inovoval ju s prihliadnutím na skúsenosti ruských vojakov z vojny na Ukrajine. S odvolaním sa na ruské štátne médiá o tom v sobotu informoval britský denník Guardian.

Hlavný konštruktér koncernu Sergej Uržumcev uviedol, že modernizácia vznikla na základe podnetov získaných zo „skúseností s používaním zbrane počas špeciálnej vojenskej operácie“. Tak v Rusku označujú svoju inváziu na Ukrajine.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Hamran je Matovičov blázon
  2. Poľský prezident Andrzej Duda
  3. Nemecko drží slovo

Prvá várka je už na Ukrajine

Uržumcev dodal, že prvú várku inovovaných pušiek už dodali do jednej z oblastí na Ukrajine. Medzi vykonané zmeny patrí odstránenie režimu dvoch nábojov v zbrani. Taktiež aktualizácie, ktoré majú pušku urobiť pohodlnejšou a jednoduchšou na používanie.

AK-12 má niekoľko koľajničiek, ktoré umožňujú inštaláciu ďalšieho vybavenia, ako sú mieridlá, baterka, laserový zameriavač a zariadenia na bezhlučnú a bezplameňovú streľbu.

Puška AK-12 kalibru 5,45 mm je podľa webovej stránky Kalašnikova „štandardnou služobnou útočnou puškou ruskej pechoty a ďalších jednotiek“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kalašnikov zmodernizoval legendárnu útočnú pušku. „Inšpiroval“ sa Ukrajinou

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php