eReport.sk
Foto: tasr

Kajetán Kičura zostáva vo väzbe: Súd zamietol jeho sťažnosť

AKTUALIZOVANÉ – Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetán Kičura zostáva vo väzbe. Najvyšší súd SR v utorok zamietol jeho sťažnosť voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu . Ten v apríli nevyhovel žiadosti Kajetána Kičuru o prepustenie z väzby na slobodu. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 1T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného K. K., podanú proti uzneseniu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica,“ spresnila hovorkyňa. Dodala, že sudca sa tak stotožnil so závermi sudcu pre prípravné konanie ŠTS, ktoré si ako zákonné a vecne správne osvojil.

Kajetán Kičura je stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vo väzbe je od vlaňajšieho apríla a v novembri NS SR rozhodol o jej predĺžení do 21. júna 2021.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kajetán Kičura zostáva vo väzbe: Súd zamietol jeho sťažnosť

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti