tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Kajetán Kičura sa tak skoro z väzby nedostane: Predĺžili mu ju do októbra

AKTUALIZOVANÉ – Najvyšší súd SR predĺžil väzbu pre bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru do 21. októbra 2021. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Dodala, že súd na základe sťažnosti prokurátora zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, ktorý mu pôvodne predĺžil lehotu trvania väzby do 21. augusta.

Senát 4T NS SR o tom rozhodol v stredu (9. 6.). „Na podklade sťažnosti prokurátora, zrušil uznesenie sudcu pre prípravné konanie ŠTS Banská Bystrica v časti predĺženia lehoty trvania väzby a sám rozhodol tak, že u obvineného JUDr. Kajetána K. predĺžil lehotu trvania väzby do 21. októbra 2021,“ spresnila hovorkyňa. Kajetán K. je v kolúznej väzbe od vlaňajšieho apríla, trvať mala pôvodne do 21. júna.

Kajetán Kičura je stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán K. odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kajetán Kičura sa tak skoro z väzby nedostane: Predĺžili mu ju do októbra

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku