eReport.sk
Andrej Danko, šéf SNS. Foto: tasr

K vytočenej Remišovej sa pridal aj Danko: A zlizol si to Pellegrini!

Každú nedeľu si k obedu častokrát dávame aj dávku politickej dišputy. Okolo poludnia sú vo viacerých televíziách politické debaty. Na výber hostí do týchto relácii sa už sťažovala ministerka Veronika Remišová. Teraz sa nečakane pridal aj Andrej Danko.

Pre niektorých politikov je účasť v nedeľnej diskusnej relácii veľká udalosť. Byť v televízii znamená byť videný, počutý a s tým sú spojené aj percentá pri voľbách. Skrátka, ak nechodíte debatovať do televízie, akoby ste ani nebol. Svoje o tom vie aj starý politický harcovník, národniar Andrej Danko. Výber hostí do verejnoprávnej debaty sa mu nepozdáva a tak šéfovi RTVS poslal odkaz. „Zamyslenie pre vedenie RTVS: Minulý rok z 38 relácií O 5 minút 12 bol diskutérom minimálne 22-krát zástupca politickej strany Hlas-SD, ktorá nie je parlamentnou stranou,” zamýšľa sa Danko.

– Foto: FB/andrejdanko

Dokonca si dal tú námahu a vyrátal, že 7-krát bol debatovať Matúš Šutaj Eštok, šesťkrát Peter Pellegrini a rovnako aj Erik Tomáš, či Denisa Saková. Svojich fanúšikov na sociálnej sieti sa preto pýta, či to považujú za spravodlivé a férové. „Prečo to podľa vás robia takto bez akýchkoľvek pravidiel?” pýta sa bývalý šéf parlamentu.

Pred pár dňami s podobnou výčitkou „Ako vyrobiť zo strany, ktorá ani neprešla parlamentnými voľbami najsilnejšiu stranu? Jednoducho. Dáte jej priestor v televíznych diskusiách – najlepšie každý druhý týždeň na úkor všetkých ostatných strán, ktoré férovo a poctivo prešli parlamentnými voľbami,” začala zhurta Remišová.

Podľa nej je dobrým zvykom v normálne fungujúcom mediálnom prostredí, že priestor v televíznych diskusiách je distribuovaný rovnomerne, podľa výsledkov vo voľbách. „No v hlavnej diskusnej relácii Na telo v televízii Markíza, mala najväčší priestor strana Hlas, ktorá parlamentnými voľbami vôbec neprešla. Strana Hlas mala v tejto relácii viac ako 50% zastúpenie, čiže predstavitelia Hlasu boli v tejto relácii v priemere každý druhý týždeň(!),” sťažuje si ministerka.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

K vytočenej Remišovej sa pridal aj Danko: A zlizol si to Pellegrini!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti