eReport.sk
Premiér Robert Fico, foto:fb/rf

Robert Fico sa po dlhej dobe prihlásil o slovo! K čomu sa vyjadril a čo povedal?


Premiér Robert Fico sa od osudného dňa 15. mája verejne vyjadruje k aktuálnemu dianiu pomenej. Dnes však urobil výnimku a opäť sa prihlásil o slovo cez sociálnu sieť. Komentuje rozhodnutie Ústavného súdu SR. Ten rozhodol vo veci zrušenia Úradu špeciálnej prokuratúry ale aj niektorých ustanovení nového Trestného zákona.

K čomu sa aktuálne vyjadril premiér?

„Vítam a rešpektujem rozhodnutie Ústavného súdu SR,“ píše hneď v úvode svojho príspevku na Facebooku premiér.

„V mene celej vládnej koalície žiadam pani Čaputovú a celú opozíciu, protivládne médiá a mimovládne organizácie, aby sa ospravedlnili za prejavy nenávisti a organizovanie štvavých verejných protestov v súvislosti s vládnym návrhom zákona, ktorý zrušil špeciálnu prokuratúru, znížil trestné sadzby, skrátil premlčacie lehoty, dal prednosť odškodňovaniu obetí trestných činov a vykonal ďalšie nevyhnutné zmeny v trestnom zákonodarstve.“ vyzýva Robert Fico.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD)

„Ústavný súd SR dnes rozhodol, že vládna koalícia spor o túto novelizáciu trestného zákonodarstva vyhrala nad nenávistnou opozíciou 100:0. Treba vyzdvihnúť profesionálnu prácu Ministerstva spravodlivosti SR, ktoré do legislatívneho procesu predložilo kvalifikovaný návrh, ktorý aj podľa Ústavného súdu SR nebol ani v skrátenom legislatívnom konaní v rozpore s Ústavou SR,“ vysvetlil premiér.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Robert Fico sa po dlhej dobe prihlásil o slovo! K čomu sa vyjadril a čo povedal?

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: