Gigi Buffon, foto:ig/juventus

Juventus zničil Spal a v semifinále pohára nastúpi proti Interu

Futbalisti Atalanty Bergamo postúpili do semifinále Talianskeho pohára. V stredajšom štvrťfinále doma zdolali Lazio Rím 3:2.

Hosťom nepomohlo ani vedenie 2:1 v prvom polčase či vylúčenie obrancu Atalanty Joseho Palomina v 54. minúte. Rozhodujúci gól strelil v 57. min Alexej Mirančuk, o deväť minút neskôr mohol poistiť postup Duvan Zapata, ale nepremenil jedenástku. Na lavičke Lazia bol aj slovenský obranca Denis Vavro. Medzi najlepšiu štvoricu postúpil aj Juventus Turín po hladkom víťazstve nad SPAL 4:0.

O góly „starej dámy“, ktorá si v semifinále zmeria sily s Interom Miláno, sa postarali Alvaro Morata, Gianluca Frabotta, Dejan Kulusevski a Federico Chiesa. Atalantu čaká v semifinále lepší zo štvrtkového duelu Neapol – Spezia.

Výsledky zápasov štvrťfinále talianskeho pohára:

Atalanta Bergamo – Lazio Rím 3:2 (2:2)
Góly: 7. Djimsiti, 37. Malinovskyj, 57. Mirančuk – 17. Muriqi, 34. Acerbi, ČK: 53. Palomino