sklamaný Cristiano Ronaldo, foto:ig/champ.league

Juventus zlyhal s Portom, Pirlo: Spravili sme fatálne chyby!

Futbalisti Juventusu Turín rovnako ako vlani neprešli cez osemfinálové brány Ligy majstrov. Ani v tejto sezóne tak neukončia dlhé čakanie na prestížnu trofej, ktorú naposledy získali pred 25 rokmi. V konfrontácii s FC Porto inkasovali štyri góly a v odvete nevyužili, že súper hral od 54. minúty bez vylúčeného Taremiho.

Zostavy:

Juventus: Szczesny – Cuadrado, Demiral, Bonucci (75. de Light),
Sandro – Ramsey (75. McKennie), Arthur (102. Kulusevski), Rabiot, Chiesa (102. Bernardeschi) – Morata, C. Ronaldo

Porto: Marchesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu (71. Diaz) – Otavio (61. Sarr),
Oliveira (119. Ndiaye), Uribe (90. Grujič), Corona (11á. Leite) – Marega (106. Martinez), Taremi

Juventus musel dobehnúť gólovú stratu

Po prehre 1:2 v Porte síce doma zvíťazili 3:2 po predĺžení, ale portugalský tím sa dostal ďalej vďaka vyššiemu počtu gólov dosiahnutých na ihrisku súpera. Kľúčový bol druhý presný zásah Sergia Oliveiru, ktorý v 115. minúte z priameho kopu „prepálil“ Wojciecha Szczesneho. „Ak v dvoch osemfinálových zápasoch Ligy majstrov vyprodukujete štyri kardinálne chyby, zákonite môže prísť trest v podobe vyradenia zo súťaže. Začali sme dobre a vďaka Moratovi sme sa mohli rýchlo ujať vedenia. Alvaro však svoju šancu nevyužil a po štvrťhodine hry sme inkasovali gól z jedenástky. Vždy je veľmi náročné, keď musíte otáčať skóre,“ zdôraznil tréner Juventusu Andrea Pirlo.