Cristiano Ronaldo, foto:ig/cristiano

Juventus porazil Sassuolo, Ronaldo prepísal históriu!

Majstrovský Juventus Turín doma zdolal Sassuolo 3:1, rozhodol o tom Walesan Aaron Ramsey v 82. minúte a v nadstavenom čase pridal poistku Cristiano Ronaldo.

Na súpiske hostí, ktorí celý druhý polčas hrali bez vylúčeného Pedra Obianga absentoval slovenský reprezentačný krídelník Lukáš Haraslín. Juventus je štvrtý, na lídra AC Miláno stráca sedem bodov, ale má zápas k dobru. Sassuolo je siedme.

Zápas medzi úradujúcim majstrom a tímom Lukáša Haraslina sa zapísal do dejín futbalu. Cristiano Ronaldo gólom v nadstavenom čase vyrovnal historický rekord bývalého československého reprezentanta Josefa Bicana v počte gólov v profesionálnej kariére (759). Ronaldo strelil svoj 759. gól a zapísal sa tak do futbalovej kroniky.

Góly: 16. Kalinič, 25. Dimarco – 55. Messias

ACF Fiorentina – Cagliari Calcio 1:0 (0:0)
Gól: 72. Vlahovič

Juventus Turín – Sassuolo Calcio 3:1 (0:0)
Góly: 51. Danilo, 82. Ramsey, 90.+2 C. Ronaldo – 59. Defrel, ČK: 45.+2 Obiang (Sassuolo)

AC Miláno – FC Turín 2:0 (2:0)
Góly: 25. Leao, 36. Kessie (z 11 m)

FC Janov – FC Bologna 2:0 (1:0)
Góly: 44. Zajc, 55. Destro

Benevento – Atalanta Bergamo 1:4 (0:1)
Góly: 50. Sau – 30. Iličič, 69. Toloi, 71. Zapata, 86. Muriel