eReport.sk
Jürgen Klopp, foto:instagram

Jürgen Klopp si zaspomínal na zosnulého Houlliera

Súčasný tréner futbalistov Liverpoolu Jürgen Klopp vzdal hold svojmu predchodcovi Gerardovi Houllierovi. Francúzsky tréner zomrel v pondelok vo veku 73 rokov.

„Nebol len skvelým trénerom, no aj človekom, z ktorého išiel dobrý pocit, keď bol nablízku. Pre nás to je veľká strata a smutný deň,“ povedal podľa AFP Klopp o trénerovi, ktorý sedel na lavičke „The Reds“ šesť rokov. „Stretli sme sa ešte predtým, než som prišiel do Liverpoolu. Poznali sme sa iba trochu, no od prvého dňa tu ma mimoriadne podporoval. Ani som nevedel, že má moje číslo, no on mi ako jeden z prvých po príchode sem poslal správu,“ zaspomínal si nemecký kouč, ktorý prevzal Liverpool v roku 2015 a ukončil jeho 30 rokov trvajúce čakanie na anglický titul.

Klopp ocenil aj Houllierov trénerský rukopis. „Akadémia FC Liverpool v Melwoode sa po jeho príchode zmenila na veľmi moderné miesto. Bol to pokrokový tréner s veľmi špecifickým prístupom k futbalu,“ pripomenul. Houllier viedol FC Liverpool v rokoch 1998-2004. Anglický klub priviedol v sezóne 2000/2001 k triumfu v Pohári UEFA. V tom istom ročníku získal s tímom aj FA Cup a Ligový pohár. V rokoch 1992-1993 pôsobil aj na lavičke francúzskej reprezentácie.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jürgen Klopp si zaspomínal na zosnulého Houlliera

Futbal

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php