eReport.sk
reviser jury nvota
režisér Juraj Nvota, TASR

Juraj Nvota bude oslavovať v Trnave


Ružové sny, Ja milujem, ty miluješ, Pokoj v duši, Kruté radosti, Muzika, Rukojemník. To je stručný výber z tvorby Juraja Nvotu. 

Život tohto významného slovenského filmového a divadelného režiséra a herca je úzko spätý s Trnavou. Práve tu pôsobil na začiatku svojej kariéry. Vo vtedajšom Divadle pre deti a mládež, ktoré je významnou etapou súčasného Divadla Jána Palárika. Dodnes tu žijú jeho rodinní príslušníci a celoživotní priatelia a spolupracovníci. 

Významné jubileum

V tomto roku sa Juraj Nvota dožíva významného životného jubilea – 70 rokov. Aj preto sa rozhodla skupina priateľov, obdivovateľov, organizácií, inštitúcií a občianskych združení v meste a regióne Trnavy pripraviť a zorganizovať sériu narodeninových podujatí s požičaným názvom jeho debutového filmu „Ružové sny Juraja Nvotu“. „Sme veľmi radi, že sa naše pozvanie prijal osobne oslávenec – Juraj Nvota – ale navyše sa na týchto podujatiach budete môcť stretnúť aj s ďalšími významnými osobami. ktoré tento veľmi vydarený a úspešný film vytvorili a ktorí prídu do Trnavy Jurajovi Nvotovi k jubileu zablahoželať,“ pozývajú organizátori podujatia. Okrem samotného režiséra sa môžu návštevníci podujatí stretnúť aj s ďalšími významnými osobnosťami umeleckého sveta.  

Beseda, premietanie aj koncert

V stredu 19. júna 2024 o 17:00 bude v záhradnej čitárni Knižnice Juraja Fándlyho beseda so spisovateľom a scenáristom Dušanom Dušekom a filmovým režisérom Dušanom Hanákom. Vstup na podujatie je voľný. 

Vo štvrtok 20. júna o 16:00 v kine Hviezda premietnu film Ružové sny, po ňom bude nasledovať beseda s tvorcami. Na tej sa zúčastní Dušan Dušek, Dušan Hanák, herečka a hudobníčka Iva Bittová a tiež Juraj Nvota. Vstup na podujatie je voľný. Vo štvrtok 20. júna o 19:30 bude v rámci podujatia Radničné hry na Radničnom nádvorí akustický koncert „Iva Bittová & Antonín Fajt“. Predpredaj vstupeniek je v sieti Ticketportal alebo v TIC v Mestskej veži. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Juraj Nvota bude oslavovať v Trnave

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne