eReport.sk
Juan Carlos, foto: tasr

Juan Carlos opätovne žiada o imunitu! Voči obvineniam z obťažovania

Bývalý španielsky kráľ Juan Carlos v utorok požiadal londýnsky súd, aby mu priznal imunitu voči obvineniam bývalej milenky z obťažovania. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Španielsky kráľ Juan Carlos I. počas stretnutia s predsedom vlády SR Robertom Ficom počas jeho pracovnej návštevy Španielského kráľovstva 23. apríla 2013 v Madride.

Dánska podnikateľka nemeckého pôvodu Corinna zu Sayn-Wittgenstein-Saynová (58), ktorá mala byť v rokoch 2004 – 2009 milenkou Juana Carlosa, od neho žiada na najvyššom súde v Londýne náhradu za ublíženie na zdraví. Tvrdí, že po tom, čo milenecký vzťah odmietla obnoviť, sa jej vyhrážali, vlámali sa do jej nehnuteľností a bola špehovaná. Bývalý španielsky panovník obvinenia odmieta.

Jeho právnici sa odvolali

Súd nižšej inštancie v Londýne už v marci rozhodol, že na bývalého kráľa sa nevzťahuje imunita a môže byť stíhaný pre obvinenia z obťažovania. Jeho právnici sa však odvolali a súd im povolil podať odvolanie za obdobie, keď bol Juan Carlos kráľom.

Vládol od roku 1975 do svojej abdikácie v roku 2014

Trojica sudcov odvolacieho súdu začala jeho prípad opätovne posudzovať v utorok a verdikt by mal byť známy v priebehu niekoľkých týždňov. Civilné konanie na základe obvinení vznesených Saynovou-Wittgensteinovou-Saynovou by potom mohlo pokračovať.

Juan Carlos (84) vládol od roku 1975 do svojej abdikácie v roku 2014, keď ho nahradil jeho syn, súčasný kráľ Kráľ Filip VI.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Juan Carlos opätovne žiada o imunitu! Voči obvineniam z obťažovania

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php