tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Jožo Kubáni
Jožo Kubáni, foto: archív J.K.

Jožo Kubáni otvorene: Alkohol je sviňa a časom sa to isté stane aj z jeho konzumenta!

Patrí medzi najvýraznejších reportérov na televíznej obrazovke. Redaktor TV JOJ Jožo Kubáni (56) toho v živote zažil dosť. Mal problémy s alkoholom a v práci mu veľakrát išlo aj o život. Otvorene prehovoril aj o svojej láske.

Jožo, patríte medzi dlhoročné tváre spravodajstva TV JOJ a ste už zrelým a skúseným redaktorom. Čo vás na tejto práci stále fascinuje a baví?

Fascinovanie je asi silné slovo, ale baviť ma ešte stále baví. Špeciálne v horách, kde sa situácie v ktorých sa o ocitám, menia často nepredvídateľne. Teším sa, keď sa mi podaria pekné zábery, keď stretnem zaujímavých ľudí a keď sa mi podarí atmosféru hôr dostať k divákovi. Je to čoraz ťažšie, lebo aj do tých naj výšok sa doplazila komercia a často aj povrchnosť. Akoby sa vytrácali rešpekt a istá dôstojnosť kontaktu s horami. Občas si hovorím, že asi som k tomu prispel aj ja popularizáciou života v horách… a možno je to len prirodzený vývoj.

Roky ste pôsobili vo Vysokých Tatrách a zdolávali pomerne nebezpečný terén. Radi prekonávate vlastné limity?

Priznám sa, že nad limitmi som nerozmýšľal… skôr som prijal výzvy a občas som bojoval so strachom. Skúšal som toho veľa. Hory, jaskyne, vystupoval som s kaskadérmi. Často som sa snažil filmovať ľudí, ktorí sa živia veľmi riskantnou prácou a skúšal som to na vlastnej koži. V prípade mojich kaskadérskych vylomenín to skončilo zlomenými členkami.

Láska k horám vám ostala v srdci a hoci už nie ste priamo v Tatrách, prírodu stále navštevujete. Nechýba vám aktuálne práve tatranský vzduch?

Žijem viac vo Zvolene, ako v Tatrách a ak sa bavíme o vzduchu konkrétne, tak ten tatranský je so zvolenským neporovnateľný. Ak to myslíte obrazne… No klamal by som, keby som povedal, že mi Tatry občas nechýbajú, ale neľutujem.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jožo Kubáni otvorene: Alkohol je sviňa a časom sa to isté stane aj z jeho konzumenta!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku