eReport.sk
Jozef Vajda, foto: profimedia

Jozef Vajda je stále v top forme: Čo mu pred rokmi urobila Studenková?

Patrí medzi najobľúbenejších hercov a stále sa udržuje v skvelej kondícií. Jozef Vajda (66) prezradil, čo mu pred rokmi urobila Zdena Studenková (67).

Jozef Vajda patrí medzi slovenských najpopulárnejších hercov a už roky je členom Slovenského národného divadla. Predstavenia sú veľakrát nesmierne náročné a vyžadujú si obrovskú dávku dobrej kondície.

„Mali sme predstavenie Nevesta hôľ, ktoré sme hrali na vode, na gume a neviem na čom všetko možnom. Vtedy bolo veľa úrazov. Ľudia popadali, polámali si ruky, dorezali sa na skle, ktoré sa tam rozbilo. Tiež som počas tohto predstavenia zopárkrát spadol. Hrali sme aj na obrovskej šikmine, čo bolo naozaj veľmi náročné. Mal som aj dva ťažké šermiarske súboje v hre Rómeo a Júlia a naozaj nechýbalo veľa a človek by ľahko prišiel k úrazu. Mal som však skôr modriny, odreniny a búchance, to sa stáva úplne pravidelne. Nechcem ale, aby si ľudia mysleli, že máme extrémne nebezpečnú profesiu. Stať sa môže čokoľvek na akomkoľvek pracovisku,“ priznal pred pár rokmi pre portál preventívne.sk.

Milú príhodu mal herec aj so svojou kolegyňou z divadla Zdenkou Studenkovou. „Od toho sme profesionálmi, aby sme si dávali pozor. Raz po predstavení Hamleta som prišiel domov a pri sprchovaní som si našiel obrovskú modrinu na prsiach. Na druhý deň som vyčítal Zdenke Studenkovej, s ktorou som predstavenie hral, že ma udrela a teraz ma to bolí. Tá sa začala smiať a pripomenula mi, že pri modlitbe sa kajám s takou silou, že sám som si „vybúchal“ modrinu!,“ priznal Vajda.

Stále v top forme

Herec Jozef Vajda vyzerá na svoje roky výborne. Udržiava sa pravidelnou stravou, športom a zdravým pohybom. Pred pár rokmi prestal aj fajčiť. Šport mu je stále veľmi blízky. „Športy sa u mňa ani veľmi nemenili a ani sa nemenia. Skôr by som povedal, že už som prestal súťažiť a víťaziť. Už sa mi nechce hrať na body. Robím to preto, že šport a pohyb sú pre mňa zdravé, robia mi dobre a pomáhajú mi. Nepotrebujem vyhrávať 7:0 na sety, ani nemusím nikoho predbiehať na koni, či vyhrávať maratóny,“ priznal pred pár rokmi.

„Chcem si zašportovať, uvoľniť sa a cítiť sa fajn. Nechcem bežať po lese tak, aby som nevidel stromy, vtáky a okolitú prírodu. Potrebujem dýchať tento nádherný vzduch, tešiť sa z pekného počasia, ale aj z dažďa,“ povedal Jozef Vajda.

Jeho brat je tenisovým trénerom, sám herec už tento šport veľmi aktívne nerieši. „Tenisu sa venujem už menej. Viacerí moji kolegovia už prešli na golf, a to zrovna nie je pre mňa ideálny typ športu. Venujem sa behu, turistike a mojím športom číslo jeden je momentálna jazda na koni. Okrem toho mám stále veľmi rád plávanie.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jozef Vajda je stále v top forme: Čo mu pred rokmi urobila Studenková?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti