eReport.sk
Jozef Pročko, foto: tasr

Jozef Pročko v tom má jasno: „Idú po mne kotlebovci!“

Bývalý zabávač, aktuálne poslanec za Obyčajných ľudí, opísal útoky, ktorým musí čeliť.

Medzi sviatkami sa na svetlo virtuálneho sveta dostalo video, ktoré bolo zverejnené s popisom – Pročko zbil dôchodcu. Ihneď vyvolalo otázky a pobúrenie. Táto nahrávka ja dostupná na Youtube. Avšak nie je aktuálna. Poslanec Jozef Pročko (55) pre eReport opísal, čo sa v skutočnosti okolo neho deje a kto za tým stojí. Vyjadril sa aj k podnikateľskej mizérii. Ako majiteľ reštaurácie dodáva, že ostatní gastro podnikatelia by nemali len hundrať, ale byť spokojní s tým, že dostanú od štátu na vodu, elektrinu, plyn a zamestnancov.

Idú po ňom

Autenticitu videa Pročko potvrdil, avšak stojí si za svojím. Nikoho nezbil. Ide o osem rokov starý incident. Dnes má vraj slúžiť na jeho diskreditáciu: „Vytiahli starú zápisnicu z roku 2012. Bol som vtedy šéf klubu dorastencov, aj dievčat, tie mali zápas. Miestny správca ihriska, poslanec starostu, mimochodom, išiel na babete cez ihrisko. Natáčal som si ho. Potom som ho poprosil, aby to nerobil. Začal byť agresívny, vytiahol som telefón, natočil ho. Potom zavolal policajtov, že som ho napadol,” začal vysvetľovať. „Boli tam obecné kamery, moja kamera, a aj tak na mňa podali sedem trestných oznámení. Teraz vyťahujú tú zápisnicu. Na zverejnených dokumentoch je napísané Pročko napadol občana. Dátum vystrihli,“ vysvetľuje.

Aj holý

Jedným dychom dodal, kto je v pozadí tejto antikampane: „Krajskí šéfovia chodia po Halíči, vypytujú sa ľudí na mňa rôzne veci. Vyzvedajú od mojich kamarátov. Nemajú čo vytiahnuť. Robia to takýmto spôsobom. V zápisnici bolo, že občan hovorí, Pročko ma napadol. Ale to vystrihli a napísali Pročko ho napadol. Ďalej v zápisnici stojí, že mal červené ucho. Tak keď som ho napadol, má červené ucho?“ položil bývalý zabávač rečnícku otázku. Kotlebovci mu to vraj na ich stránkach okorenili aj druhýkrát: „Ešte vytiahli video, kde behám holý po meste. Toto je ich propaganda. Takto to robia cez ich stránky a adminov. Spravia z vás idiota a už to ide,“ uzavrel.

Patrón humoru

Roky rozosmieval ľudí pri televíznych obrazovkách v humorných reláciách. Dnes nemá pre ľudí presný návod, ako nepodľahnúť depresiám a pozitívne myslieť: „Každý sme zodpovedný za seba. Ja som dosť veľký fatalista. To, čo sa má stať, sa stane. Každý má svoju “tabula rasa”. Narodíte sa ako nepopísaný papier. Ale rodina, výchova, okolie, vzťahy, vzdelanie vám na tú tabuľu píšu genézu. Človek veselý od prírody bude veselý. Človek plný zloby a nenávisti bude taký. Je ťažké dávať rady. Keď ste človek, ktorý sa rád smeje, sa bude smiať aj teraz. Ľudia, ktorí majú dané negatívne vlastnosti, budú takí. Treba šíriť dobro, a keď je zle, povedať si, môže byť ešte horšie,“ prezradil svoj recept.

Gastronóm

Jozef Pročko prevádzkuje v meste Halíč, kde žije, reštauráciu. Napriek pandémii tvrdí, že nezbankrotoval a pohostinstvo neplánuje zavrieť. Vraj keď nie ste hamižný po ziskoch, prežijete: „Mám dvadsať zamestnancov. Z nich išli niektorí na OČRku, ale drvivá väčšina ostala. Ale ja som taký, som si požičal peniaze na výplaty. Úprimne poviem, my poslanci máme plat, ktorý nie je malý. Ale ja z toho platu pomáham svojim zamestnancom a nielen mojim zamestnancom. Lebo som mal ťažké detstvo a pomáhať sa má,” vyznal sa.
Podľa jeho vyjadrení je problém v tom, keď chcú podnikatelia z gastronómie veľa a nevedia sa v ťažkej dobe uskromniť: „Smutné je, že veľa mojich známych sa sťažuje, že skrachujú. Viete prečo skrachujú? Nechcem byť zlý, ale nie sme skromní. Nemáme v sebe pokoru. Ľudia dostanú na zamestnancov, na prežitie, ale chcú 80 percent minuloročného zisku. To je katastrofa! Mne stačí, že budú zaplatení zamestnanci a prežijeme. Ale ľudia chcú peniaze, chcú zisk. To je blbosť. Normálnej reštaurácii stačí na elektriku, plyn, vodu, a to od štátu dostanú. Tak čoho sa boja?“ pýta sa opäť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jozef Pročko v tom má jasno: „Idú po mne kotlebovci!“

15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti