eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson odchádza zo svojho sídla na Downing Street 10
Boris Johnson. Foto: tasr/ap

Johnsonove šokujúce slová: Ak lídri nebudú konať, civilizácia skončí v troskách!

Britský premiér Boris Johnson v piatok vyhlásil, že ak svetoví lídri neprijmú opatrenia v boji proti klimatickej zmene, moderná civilizácia môže čoskoro ležať v troskách ako staroveký Rím. Novinárom to povedal na palube lietadla smerujúceho do talianskej metropoly, kde sa zúčastní víkendového summitu skupiny G20. Informovala o tom agentúra AP.

Johnson uviedol, že ruiny Večného mesta „sú dnes pre nás skvelou pripomienkou, že ľudstvo, civilizácia, spoločnosť môžu napredovať aj robiť kroky späť, a keď sa veci začnú kaziť, môžu sa kaziť mimoriadne rýchlo.“ Britský premiér sa chce pokúsiť od lídrov najväčších svetových ekonomík získať záväzky v oblasti znižovania emisií uhlíka. Ku krajinám skupiny G20 patria aj najväčší svetoví producenti skleníkových plynov, ako Čína, Spojené štáty, India a Rusko.

Podľa Johnsona musia lídri G20 konať rýchlejšie

Johnson bude naliehať na lídrov G20, aby konali rýchlejšie. Uviedol, že bohaté krajiny sveta, ktoré zbohatli vďaka využívaniu fosílnych palív, ktoré spôsobujú otepľovanie Zeme, musia znášať bremeno boja proti klimatickým zmenám.

Viac správ zo zahraničnej politiky:

  1. pandémia, covid, karanténa
  2. Americký prezident Joe Biden a pápež František
  3. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  4. Recep Tayyip Erdogan.
  5. Britský premiér Boris Johnson odchádza z Downing Street

Pred konferenciou je skeptický

Napriek tomu Johnson vyjadril pochybnosti, či klimatická konferencia OSN COP26, ktorá sa začína v nedeľu v škótskom Glasgowe, dosiahne svoj cieľ, ktorým je zaviazanie sa ku krokom potrebným na obmedzenie globálneho otepľovania na 1,5 stupňa Celzia oproti hodnotám spred priemyselnej revolúcie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johnsonove šokujúce slová: Ak lídri nebudú konať, civilizácia skončí v troskách!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti