eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson odchádza z Downing Street
Britský premiér Boris Johnson. Foto: tasr

Johnson sa do Ruska nedostane: Moskva mu zakázala vstup!

Rusko zakázalo vstup na svoje územie britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi, oznámilo v sobotu ministerstvo zahraničných vecí v Moskve. Zákaz sa vzťahuje aj na šéfku britskej diplomacie Liz Trussovú, ministra obrany Bena Wallacea a ďalších 10 členov britskej vlády. TASR informáciu prevzalo z agentúry AFP a stanice Sky News.

Moskva mu zakázala vstup

„Tento krok bol podniknutý v reakcii na bezuzdnú informačnú a politickú kampaň, ktorej cieľom je medzinárodná izolácia Ruska… a priškrtenie ruskej ekonomiky,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničných vecí.

Londýn podľa neho podniká voči Moskve „bezprecedentné nepriateľské kroky“, za ktoré možno považovať predovšetkým sankcie voči popredným predstaviteľom ruského režimu a dodávky smrtiacich zbraní Kyjevu.Podľa televízie Sky News sa zákaz vstupu na územie Ruskej federácie vzťahuje aj na Liz Trussovú, Bena Wallacea a ďalších 10 členov britskej vlády. Ministerstvo uviedlo, že zoznam bude v blízkej budúcnosti ešte rozšírený.

Johnson po vypuknutí vojny na Ukrajine zaujal nekompromisný postoj voči Rusku, pričom sa v spolupráci s ďalšími západnými spojencami zasadzuje za zvyšovanie sankčného tlaku na Kremeľ a poskytovanie vojenskej pomoci Ukrajine. Minulý týždeň absolvoval aj návštevu Kyjeva, kde sa stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johnson sa do Ruska nedostane: Moskva mu zakázala vstup!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti