eReport.sk
Ampulky s vakcínou proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Johnson & Johnson (J&J) v lekárni v Denveri.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

J&J oznámila, že jej vakcína je účinná proti delta variantu

Jednodávková vakcína proti covidu americkej spoločnosti Johnson & Johnson je účinná aj voči vysoko nákazlivému delta variantu koronavírusu SARS-CoV-2 a imunitná odozva trvá najmenej osem mesiacov. Oznámila to vo štvrtok spoločnosť J&J, píše agentúra AFP.

Protilátky a bunky imunitného systému v krvi ôsmich ľudí zaočkovaných touto vakcínou podľa vedcov účinne zneškodnili variant delta, ktorý po prvý raz zaznamenali v Indii. Podobné výsledky hlásili aj z ďalšej štúdie, ktorá sa uskutočnila v zdravotnom inštitúte Beth Israel Deaconess Medical Center v Bostone. Lekári v rámci tejto štúdie vakcínu podali 20 pacientom.

„Sme presvedčení, že naša vakcína ponúka trvácnu ochranu proti COVID-19 a vyvoláva zneškodňujúce účinky proti variantu delta,” povedal vedúci výskumu J&J Paul Stoffels. Údaje “zozbierané za obdobie ôsmich mesiacov” podľa oddelenia výskumu a vývoja J&J potvrdzujú, že táto vakcína vyvoláva silnú protilátkovú odozvu, ktorá neoslabuje, ale práve naopak, “po čase pozorujeme zosilnenie”.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport