eReport.sk
Jiřina Bohdalová, foto: profimedia

Jiřina Bohdalová dostala k narodeninám originálny darček. Zmizol v priebehu pár hodín

Populárna herečka Jiřina Bohdalová dostala k svojim 90. narodeninám vlastnú bankovku. Limitovaná edícia pamätného platidla sa začala predávať v piatok 10. septembra a podľa očakávaní zmizla takmer okamžite. Päťtisíc kusov bankoviek ľudia vykúpili behom niekoľko hodín. Dve stovky z nich boli venované priateľom slávnej herečky, bankovku s poradovým číslom jedna získal prezident Miloš Zeman.

Bankovka s nominálnou hodnotou nula eur s fialovou vodotlačou sa začala predávať v piatok ráno o desiatej hodine vo veľtrhovom areáli v pražských Letňanoch. Záujem bol naozaj enormný, ľudia na ňu dokonca stáli v rade niekoľko dní. Každý si mohol zakúpiť maximálne dva kusy.

Limitovanú edíciu s Jiřinou Bohdalovou bolo možné kúpiť za symbolických 80 korún českých, čo je niečo cez tri eurá, ale jej zberateľská hodnota je oveľa vyššia. Už v prvý deň predaja sa bankovka objavila na aukčných internetových portáloch za tisíckorunové čiastky.

Foto: facebook

Zdroj: facebook EuroSouvenir WD

Naposledy získal pamätnú bankovku so svojou podobizňou Karel Gott. Na nový zberateľský trend teraz naviazala bankovka s Jiřinou Bohdalovou. Deväťdesiatročná herečka sa tak zaradila do zbierky vydania českých panovníkov Karla IV. a Václava IV., kozmonautov Vladimíra Remka a Oldřicha Pelčáka.

Zdroj: profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jiřina Bohdalová dostala k narodeninám originálny darček. Zmizol v priebehu pár hodín

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti