eReport.sk
Ľudia skandujú slogany a mávajú vlajkami Hamasu.
Ľudia v Jeruzaleme s vlajkami Hamasu. Foto: tasr/ap

Jeruzalem: Potýčky v okolí mešity al-Aksá si vyžiadali už okolo 100 zranených

Približne 100 zranených si vyžiadali násilné potýčky medzi izraelskými bezpečnostnými silami a Palestínčami, ktoré vypukli v piatok ráno – počas moslimského pôstneho mesiaca ramadán – v komplexe mešity al-Aksá v Jeruzaleme. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Predstavitelia palestínskeho Červeného polmesiaca oznámili, že približne 90 zranených osôb previezli do jeruzalemských nemocníc, zatiaľ čo desiatky ďalších ošetrili priamo na mieste. Išlo o osoby zranené gumovými projektilmi, zábleskovými granátmi či pri fyzických potýčkach. Izraelská polícia, ktorá vstúpila do areálu al-Aksá v piatok pred svitaním, hlásila troch svojich zranených príslušníkov.

Islamská náboženská nadácia Wakf, ktorá spravuje moslimský okrsok na Chrámovej hore, uviedla, že izraelská polícia začala svoj zásah krátko po ranných modlitbách. V mešite a jej okolí sa v tom čase nachádzalo približne 1200 Palestínčanov, z ktorých zhruba 100 začalo útočiť kameňmi na izraelských policajtov. Tí rozháňali násilníkov slzotvorným plynom, gumovými projektilmi a zábleskovými granátmi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jeruzalem: Potýčky v okolí mešity al-Aksá si vyžiadali už okolo 100 zranených

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Šport

Zaujímavosti