eReport.sk
Iveta Bartošová
Iveta Bartošová, foto: profimedia

Jej život bol plný tragédie a drámy: Iveta Bartošová by oslavovala narodeniny!

Nikdy nemala núdzu o priazeň publika. Ivete Bartošovej ( †48) muži ležali pri nohách a ženy túžili po jej nevinnom zjave. Popová princezná mohla mať skvelú kariéru. Posledné roky však zapĺňala stránky bulváru svojimi psychickými problémami, alkoholovými excesmi a závislosťou na liekoch. Oslávila by svoje päťdesiatepiate narodeniny.

Hlas ako čistá oceľ

Keď sa Iveta objavila v 80 tych rokoch na hudobnej scéne, pôsobila ako zjavenie. Nevinný vzhľad a krásny čistý hlas ju predurčovali, aby sa stala idolom. Zbožňovali ju všetci. Podľa odborníkov vedela Iveta naozaj výborne spievať. Upozornila na seba už v roku 1983 na festivala Mladá píšeň Jihlava, kde získala cenu poroty. Na štarte kariéry stál po jej boku ďalší objav – Petr Sepéši.

Osudoví muži

Sepéši však v roku 1985 zahynul pri autonehode a Bartošová sa musela s touto ranou vysporiadať. V roku 1987 zakotvila v orchestre Ladislava Štaidla. Slávny muzikant sa stal jej partnerom a otcom spoločného syna Artura. Najúspešnejšie obdobie mala práve so Štaidlom, ktorý jej napísal množstvo hitov. Pri ňom dokonca ani nepila. V roku 1997 vystupovala v muzikáli Dracula. Vtedy sa šepkalo, že často vysedávala s kolegami dlho do noci a veľa popíjali. Potom sa Iveta rozhodla Štaidla opustiť a jej život sa začal uberať veľmi zlým smerom.

Volanie o pomoc nikto nepočul

O jej excesoch a partnerských vzťahoch sa toho popísalo dosť. Ľudia sa však zhodujú, že najlepšie sa jej darilo po boku Štaidla. Potom prišla tvorivá pauza. Iveta sa snažila o comeback, no vždy to skončilo hanbou. Navyše trpela úzkosťami a kombinovala lieky s alkoholom. Z jej strany to bolo volanie o pomoc, ktoré nikto nepočul. Situácie sa neustále opakovali. Kolapsy, krátkodobé umiestnenie v liečebniach a tak stále dookola. Speváčka sa taktiež obklopovala nesprávnymi ľuďmi, ktorí ju využívali a snažili sa popri nej zviditeľniť. Došlo k niekoľkým pokusom o samovraždu. Ten posledný pod koľajnicami vlaku jej bohužiaľ vyšiel.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity