eReport.sk

Jeho športový organizmus to zvládne, povedal o Ficovi chirurg Fischer, ktorý ho operoval


Predseda vlády Robert Fico po tom, čo sa stal obeťou atentátnika v Handlovej, pre niekoľko strelných rán podstúpil dve veľmi vážne operácie v banskobystrickej nemocnici. Doktori museli operovať brušnú dutinu, ktorú jedna zo striel zasiahla. Zákrok bol o to komplikovanejší, že sa ranu respektíve oblasť, dho nedarilo zbaviť krvácania, pretože premiér berie lieky na riedenie krvi.

Tri bajpasy

Robert Fico postúpil pred niekoľkými rokmi operácie srdca, kedy mu uznávaný kardiochirurg Viliam Fischer voperoval bajpas. Práve lekára, ktorý predsedu vlády operoval sa verejnoprávna televízia opýtala na názor, ako to podľa neho s Ficovým stavom vyzerá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Glück
  2. Na snímke predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) sa víta s miestnymi obyvateľmi počas príchodu na výjazdové rokovanie vlády v Handlovej
  3. Zdravotníci prevážajú na nosidlách postreleného predsedu vlády Roberta Fica do nemocnice v Banskej Bystrici
  4. Zuzana Čaputova

Takýto priestrel možno jeden – dvakrát som zažil, ale myslím, že pán premiér mal šťastie v nešťastí. Pretože neboli zasiahnuté zrejme veľké orgány, podľa toho v brušnej dutine a hlavne veľké cievy. A ja predpokladám, že jeho športový organizmus to zvládne,“ zhodnotil Fischer.

Dôležitý moment

Paradoxné na situácii je práve to, že premiér v minulosti podstúpil závažné operácie srdca a práve to, mu malo teraz pomôcť zachrániť si život: „Aj vďaka tomu srdcu asi, ako sme čítali, sa prebral a je extubovaný. To znamená, že dýchacia trubica je vytiahnutá a on si dýcha sám, čo je veľmi dôležitý moment,“ podotkol Fischer.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jeho športový organizmus to zvládne, povedal o Ficovi chirurg Fischer, ktorý ho operoval

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: