eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Jednu dávku vakcíny dostala už polovica dospelých v USA

Viac ako polovica dospelých obyvateľov Spojených štátov už dostala najmenej jednu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Oznámila to v nedeľu americká vláda, ktorá sa snaží zastaviť znepokojujúci opätovný nárast počtu prípadov nákazy koronavírusom, informovala agentúra AFP.

Dávku vakcínu už dostalo približne 130 miliónov Američanov vo veku 18 a viac rokov, čo predstavuje 50,4 percenta dospelej populácie USA, vyplýva z údajov amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Úplne zaočkovaných je okolo 84 miliónov dospelých Američanov, teda 32,5 percenta ich celkového počtu. USA prekročili hranicu 50 percent len deň po tom, ako celosvetový počet potvrdených úmrtí súvisiacich s koronavírusom presiahol tri milióny, ako ukázali údaje Univerzity Johnsa Hopkinsa. Viac ako 566.000 z týchto úmrtí hlásili v USA, uviedla agentúra AP.

Hoci Spojené štáty patria k svetovým lídrom pri očkovaní proti covidu, hlavný zdravotnícky poradca Bieleho domu Anthony Fauci v súvislosti s nedávnym nárastom denných počtov nových prípadov nákazy varoval, že USA sú naďalej v „prekérnej situácii”.

Fauci tiež naznačil, že v krajine budúci týždeň pravdepodobne obnovia používanie vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson, možno s určitými obmedzeniami alebo všeobecnými varovaniami po správach o zriedkavých prípadoch krvných zrazenín, po ktorých podávanie tejto očkovacej látky v krajine pozastavili.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport