eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) počas prvého rokovania vlády SR v Bratislave 7. apríla 2021.
Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Je v našej diplomacii škodná? Heger: Matovič ma informoval, že bola spochybnená dôvera!

Prezidentka Zuzana Čaputová urobila chybu, slovenská diplomatická služba má mať trhlinu! Nielen to však zaznelo z úst premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), ktorý sa po porade so svojim komunikačným tímom rozhodol v nedeľnej diskusnej relácii Markízy Na telo debatovať sám. Odmietol hosťa a oponenta z opozície. Takže v štúdiu bol iba predseda vlády a moderátor.

„Od 19. apríla by sa mohli otvoriť všetky prevádzky, v ktorých nebude nutné zložiť si z tváre respirátor,“ povedal Heger s tým, že sa nastavujú pravidlá tak, aby boli pre ľudí zrozumiteľnejšie ako doteraz.

„Toto by malo byť hlavné pravidlo. Ak vieme zaručiť, že je to prevádzka, kde si nemusíte dávať dole respirátor, čiže budete ho mať na nose a ústach, tak tie môžeme otvoriť,“ spresnil premiér.

Dôjde k aktualizácii COVID automatu

Konkrétne prevádzky nechcel bližšie špecifikovať, podľa neho budú detaily zverejnené nasledujúci týždeň. Dôležité však bude dodržiavať „hustotu“ ľudí v priestoroch. Tam, kde sa respirátor skladá sa podľa neho dáva priestor na šírenie vírusu. Poznamenal tiež, že dôjde k aktualizácii COVID automatu.

Preverí informáciu od Matoviča

Neúčasť slovenských diplomatov na rokovaní v Maďarsku počas cesty ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) nebola podľa Hegera adekvátna. Poznamenal, že zástupcovia slovenskej ambasády by mali byť na takýchto stretnutiach vždy prítomní. „Dostal som informáciu od Igora Matoviča, že tam bola spochybnená dôvera,“ povedal Heger. Ako tvrdí, musí sa to preveriť. S cestou Matoviča do Ruska nemal premiér problém, pretože rokoval o vakcíne. Myslí si, že Matovič už nebude v iných veciach zasahovať do ostatných rezortov.

Heger: Čaputová urobila chybu

Podľa premiéra prezidentka Zuzana Čaputová urobila chybu, keď vyzvala Matoviča, aby odstúpil z postu premiéra. Potvrdil aj to, že sa dá určite zaočkovať, ale zatiaľ sa na neho nedostal rad. Či sa dá zaočkovať aj AstraZenecou nevie, ale zvažoval aj túto možnosť.

Štátny ústav vraj vedel, že ide proti vlastným predpisom

V súvislosti s posudzovaním ruskej vakcíny Sputnik dostal bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) odporúčanie od Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv na to, aby ju posúdilo Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied, tvrdí Heger. Podľa neho to nebolo správne rozhodnutie, lebo štátny ústav vraj vedel, že ide proti vlastným interným predpisom. Celú situáciu má podľa premiéra počas budúceho týždňa vysvetliť šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je v našej diplomacii škodná? Heger: Matovič ma informoval, že bola spochybnená dôvera!