eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Je tu už jar? Denné rekordy boli pokorené, čaká nás ešte jeden extrémne teplý deň!

Stredajší februárový deň na Slovensku nepripomína svojimi teplotami zimu, ale miestami skôr pokročilú jar. Namerané teplotné hodnoty sú podľa meteorológov bežné skôr na prelome marca a apríla, koncom februára ide o extrémy. Konštatuje to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

“Denné rekordy boli pokorené na mnohých miestach, dokonca miestami sme zaznamenali aj vôbec najvyššiu zimnú teplotu pre dané stanice,” približuje SHMÚ s tým, že najteplejšie nebolo v nížinách, ale v trochu vyšších polohách približne v nadmorských výškach 200 až 700 metrov.

Aj v Oravskej Lesnej bolo príjemných 15 stupňov

Ide napríklad o Prievidzu (20 stupňov Celzia), Žiar nad Hronom, Banskú Štiavnicu a Brezno (zhodne 19 stupňov Celzia), Čadcu, Žilinu a Modru – Piesok (zhodne 18 stupňov Celzia), Malý Javorník (17 stupňov Celzia), ale tiež Telgárt, Liesek a Lom nad Rimavicou (zhodne 16 stupňov Celzia) či Oravskú Lesnú (15 stupňov Celzia).

Nový rekord možno ešte spoznáme

Absolútny zimný rekord však podľa meteorológov zatiaľ prekonaný nebol. Ten je naďalej spojený so Žihárcom, keď tam v roku 2019 bolo nameraných 20,6 stupňa Celzia. “Zajtra nás však čaká ešte jeden extrémne teplý deň, teda stále nie je vylúčené, že spoznáme nový zimný rekord,” poznamenáva SHMÚ.

Zdroj: fb/shmu.sk

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy