tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Je tretia svetová vojna na spadnutie? Skabejevová hovorí, že Rusko musí demilitarizovať NATO!

Je tretia svetová vojna na spadnutie? To je zrejme otázka, ktorú si každý z nás v poslednom období aspoň raz kládol. Ruská „špeciálna operácia“, ktorá mala trvať len niekoľko dní sa stala konfliktom rozsiahlych rozmerov.

Šialený plán?

Vysokopostavený ruský zákonodarca Oleg Morozov navrhol uniesť ministra obrany členského štátu NATO po jeho príchode na Ukrajinu a priviesť ho do Moskvy na vypočúvanie o tom, aké „príkazy“ dáva Západ Kyjevu. V utorok o tom informovala agentúra Reuters.

Morozov, člen dominantnej strany Jednotné Rusko, ktorý bol prvýkrát zvolený do ruského parlamentu v roku 1993, ďalej vyhlásil, že dodávky západných zbraní na Ukrajinu predstavujú priamu hrozbu pre Rusko a zrejme bude nutné, aby Moskva prehodnotila svoje vojenské ciele

„Plán, ktorý navrhujem, možno znie až neskutočne… V blízkej budúcnosti, v istom čase, pôjde minister vojny nejakej krajiny NATO vlakom do Kyjeva na rozhovory s (ukrajinským prezidentom Volodymyrom) Zelenským. Ale nedostane sa tam. A skončí niekde v Moskve,“ povedal v pondelok večer Morozov v diskusnej relácii „60 minút“ ruskej štátnej televízie Prvý kanál.

Bude vás zaujímať:

  1. Vľavo Eduard Heger počas mimoriadneho samitu lídrov krajín EÚ, vpravo Ursula von Leyenová.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. medvedev amerika sprosto okráda
  4. Eduard Heger

„Myslíte tým, že ho unesieme?“ spýtala sa ho s úsmevom televízna moderátorka Oľga Skabejevová, ktorá patrí k najviac prokremeľským novinárom v tejto televízii. Áno. A potom zistíme, kto dal na čo príkaz, kto je za čo presne zodpovedný,“ uviedol Morozov. „Nie je to až taká neskutočná predstava… Teraz platia vo svete nové pravidlá. Nech všetci títo vojnoví ministri chodiaci do Kyjeva trochu porozmýšľajú nad tým, aké by to bolo prebudiť sa v Moskve,“ dodal. Agentúra Reuters uviedla, že sa jej nepodarilo skontaktovať ani s Morozovom ani so Skabejevovou.

Kyjev navštívil už celý rad západných politikov, aby prejavili solidaritu s Ukrajinou – vrátane amerického ministra obrany Lloyda Austina, ktorý tam pricestoval v apríli spolu s ministrom zahraničných vecí USA Antonym Blinkenom.

Demilitarizovanie NATO?

Ruský prezident Vladimir Putin nazýva 97 dní trvajúcu vojnu na Ukrajine „špeciálna vojenská operácia“, ktorej cieľom je „odzbrojiť Ukrajinu a zastaviť prenasledovanie rusky hovoriacich obyvateľov ukrajinskými ultranacionalistami“. Takisto obviňuje Spojené štáty z využívania Ukrajiny na ohrozovanie Ruska prostredníctvom rozširovania NATO.

Vplyvná moderátorka ruskej štátnej televízie Oľga Skabejevová hovorí, že Rusko musí demilitarizovať NATO.


 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je tretia svetová vojna na spadnutie? Skabejevová hovorí, že Rusko musí demilitarizovať NATO!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku