eReport.sk
Na snímke Veronika Remišová. Foto: tasr

Je to signál, že vieme, čo sú oni zač. Remišová reaguje na súd s Kotlebom

Dlhoročné, niekedy menej a inokedy viac skryté koketovanie s nacizmom či fašizmom je niečo, čo v demokratickej spoločnosti nemôžeme akceptovať. A to ani pod falošným argumentom slobody. V reakcii na rozhodnutie samosudkyne Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorá uznala predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu za vinného zo zločinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd, to uviedla ministerka pre investície Veronika Remišová (Za ľudí).

Suma na šekoch, ktoré Kotleba rozdal, nie je podľa Remišovej „len nejaké náhodné numero vytiahnuté v lotérii“. „Súd potvrdil, že je to odkaz na symboliku zvrátenej ideológie, ktorá rozpútala najkrvavejší vojnový konflikt v dejinách a je zodpovedná za smrť 50 miliónov ľudí,“ komentovala.

Na snímke obvinený predseda ĽSNS Marian Kotleba prichádza na hlavné pojednávanie. Foto: tasr

Pondelkové rozhodnutie súdu považuje vicepremiérka za veľmi dôležité. „Je signálom, že vieme, čo sú oni zač. Nech sú si vedomí, že im pozorne pozeráme na prsty a počúvame, čo hovoria. A ešte s väčšou pozornosťou vnímame to, o čom nehovoria a chcú to utajiť,“ uzavrela.

Sudkyňa Ružena Sabová Kotlebu v kauze kontroverzných šekov pre chudobných v pondelok odsúdila na štyri roky a štyri mesiace odňatia slobody. Tie by si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je to signál, že vieme, čo sú oni zač. Remišová reaguje na súd s Kotlebom

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php