eReport.sk
moderátor Michal Kovačič
IG/moderátor Michal Kovačič

Je to čierne na bielom: Kovačič dnes oficiálne dostal výpoveď


Dnes moderátor Michal Kovačič po 16 rokoch v Markíze dostal oficiálne výpoveď! Pred časom v živom vysielaní relácie Na Telo prehovoril o fungovaní spravodajstva v TV Markíza. Vedenie televízie na to reagovalo, že zneužil vysielací priestor a preto budú vyvodené dôsledky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Priority Únie sa nemenia

,,Dnes som v televízii Markíza po 16-tich rokoch dostal výpoveď. Bez súhlasu odborov je neplatná, napriek tomu sa manažment rozhodol ísť cestou porušenia zákona. Za to, že som povedal vo verejnom záujme pravdu. Brániť sa voči tomu sa, žiaľ, dá už len súdnou cestou,“ uviedol moderátor na sociálnej sieti. 

Od začiatku nám o nič iné nešlo

,,Kolegom ešte raz veľmi pekne ďakujem za obrovskú podporu, ktorú mi vyjadrili. 120 ľudí, ktorí v sebe našli odvahu, je niečo, čo ma úprimne prekvapilo a dáva mi veľkú nádej, že Markíza túto situáciu ustojí. Som rád, že náš tlak konečne donútil televíziu aspoň verbálne deklarovať, že bude redakcia pracovať slobodne. Od začiatku nám o nič iné nešlo. Sledovať to však všetci musíme pozorne aj v praxi,“ pokračoval v statuse.

Jediným výsledkom celej situácie

,,Ak napokon bude jediným výsledkom celej situácie, že Peter Gažík sa ma zbaví, ale konečne sa prihlási k základom novinárčiny a bude garantovať redakcii slobodu, považujem svoju misiu v Markíze za splnenú. Po 16-tich rokoch opúšťam najlepší spravodajský tím na Slovensku, ale veľmi mu držím palce a nielen počas dvojmesačnej výpovednej doby, ale aj potom mu budem určite pomáhať akokoľvek bude potrebovať v boji za slobodu v médiách,“ dodal v závere.

Zdroj: Instagram

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je to čierne na bielom: Kovačič dnes oficiálne dostal výpoveď

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne